Są zarzuty w bulwersującej sprawie utonięcia dziewczynki w Sopocie.

i

Autor: wikipedia.pl, Radosław Drożdżewski, licencja CC BY-SA 3.0 pl Są zarzuty w bulwersującej sprawie utonięcia dziewczynki w Sopocie.

Utonięcie w Aquapark Sopot. Są zarzuty dla dwóch osób, kto zawinił?

2015-05-29 15:32

Ciąg dalszy bulwersującej historii, która rok temu wydarzyła się w aquaparku w Sopocie. W basenie utopiła się wtedy ośmioletnia dziewczynka. Kilka dni temu zarzuty prokuratorskie usłyszały dwie osoby. Kto i o co jest oskarżony?

Przypomnijmy, niemal równo rok temu, 28 maja w jednym z basenów aquaparku w Sopocie znaleziono ciało ośmioletniej dziewczynki. Sekcja zwłok nie pozostawiała złudzeń: dziewczynka utonęła. Ten wypadek w aquaparku w Sopocie wstrząsnął opinią publiczną. Od razu ruszyło śledztwo.

Oskarżone została kierowniczka wycieczki, opiekującą się grupą, w której przebywała też zmarła później dziewczynka, Oskarżony został również kierownik ratowników w aquaparku w Sopocie.

Danuta M. usłyszała zarzut nieumyślnego narażenia małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

- Kobieta nie zapoznała dzieci z regulaminem obiektu, nie wręczyła dzieciom „wyróżników”, czyli oznaczeń, które wskazywałyby na ich udział w wycieczce, nie zapewniła też stałego nadzoru i monitorowania grupy przez pozostałych opiekunów – czytamy w portalu mmtrojmiasto w artykule "Aquapark w Sopocie. Po utonięciu 8-latki dwie osoby z zarzutami" wypowiedź prok. Grażyny Wawryniuk, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Ratownikowi zarzuca się, że nie zapewnił odpowiedniego dozoru na basenie w aquaparku w Sopocie.

Obu osobom grozi nawet do 5 lat więzienia. Zarówno kierowniczka wycieczki, jak i kierownik ratowników nie przyznali się do winy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE