Gdańsk: Wielkie otwarcie Jarmarku św. Dominika! To już 761. edycja [ZDJĘCIA]

2021-07-24 18:00

Jarmark św. Dominika jest jedną z najstarszych tradycji w Polsce. W tym roku oficjalne otwarcie odbyło się bez całkowitego udziału publiczności, jednak wydarzenie można było śledzić online. Jarmark św. Dominika potrwa aż do 15 sierpnia.

Otwarcie 761. edycji Jarmarku św. Dominika poprzedził hejnał skomponowany specjalnie na tę okazję z 761 nut. Jak co roku, miało miejsce symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta, które prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dała jarmarcznym kupcom. Tuż po godzinie 12:00 mieszkańcy i turyści mogli dołączyć do tradycyjnych parad, które ruszyły spod Dworu Artusa.

- Tu robiło się interesy, przybywało po to, żeby poznać kulturę. W tym roku nie będzie inaczej. Jarmark św. Dominika zaprasza Was wszystkich. Aby tradycji stało się zadość, na trzy tygodnie przekazujemy klucze do grodu nad Motławą do Międzynarodowych Targów Gdańskich, żebyście pilnowali porządku w mieście i czynili je kolorowym i wesołym - mówiła podczas otwarcia prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Przez trzy najbliższe tygodnie mieszkańcy Gdańska i turyści będą mogli podziwiać w pełnej okazałości Jarmark św. Dominika. Oprócz przeróżnych towarów do kupienia, pojawią się tu również barwne postaci, które będą odgrywać scenki rodzajowe, popisując się przy tym swoim kunsztem. Nie zabraknie Złotego Hermesa, patrona kupców, a także Złotego Koguta, który jest symbolem jarmarku.

Tłumy na Jarmarku św. Dominika.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE