Wybory 2019: Michał Urbaniak. Kim jest? [DANE | STATYSTYKI | SYLWETKA]

2019-09-20 15:00 PT
Michał Urbaniak
Autor: Michał Urbaniak / FB / materiały wyborcze Michał Urbaniak

Wybory parlamentarne 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Zakończyło się już zgłaszanie list kandydatów na posłów i kandydatur na senatorów. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość na pierwszym miejscu swojej listy w okręgu nr 25 wystawił Michała Urbaniaka. Poniżej przybliżamy sylwetkę kandydata oraz jego dotychczasowe dokonania polityczne.

Wybory 2019. Michał Urbaniak - kim jest?

Michał Urbaniak od urodzenia jest związany z Pomorzem, gdzie urodził się i wychowywał. Należy do partii Ruch Narodowy. Ukończył studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a także Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Prowadzi działalność gospodarczą w sektorze usług IT.

W 2009 roku przystąpił do Młodzieży Wszechpolskiej, a pięć lat później został członkiem wspomnianego Ruchu Narodowego, gdzie obecnie pełni funkcję prezesa okręgu pomorskiego. Organizował zbiórki charytatywne na rzecz Polaków na Kresach Wschodnich, m.in. w ramach akcji „Rodacy - Rodakom”. Jak sam pisze na swoim profilu na Facebooku, koordynował też cykliczną kampanię społeczną „Kupuj Polskie” na rzecz rozwoju patriotyzmu konsumenckiego oraz współorganizował akcję „Kocham Polskę”.

Wybory parlamentarne 2019 [TERMIN | SZCZEGÓŁY]

Wybory parlamentarne 2019 to najważniejsze wydarzenie polityczne w Polsce w trwającym roku. Najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę, zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się 13 października. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą na czteroletnią kadencję w sumie 460 posłów i 100 senatorów.

ZOBACZ WIDEO: