Wybory prezydenckie 2020 na Pomorzu. Policja w akcji! Czy były jakieś incydenty?

2020-06-30 7:00 PT
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: mat. policji Policja [zdjęcie ilustracyjne]

Wybory 2020. W niedzielę (28 czerwca) odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Jak każde tego typu wydarzenie, wymagało ono zaangażowania odpowiednich służb. - Policjanci na terenie województwa pomorskiego prowadzili działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych - tłumaczą funkcjonariusze. Jak mundurowi podsumowują tę akcję?

W pierwszej turze wyborów prezydenckich najwyższy wynik uzyskał Andrzej Duda, a zaraz za nim uplasował się Rafał Trzaskowski. Obaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze za niecałe dwa tygodnie. Na Pomorzu kolejność była jednak nieco inna, o czym przeczytasz w artykule Pomorskie: Wybory 2020. Sprawdź, kto okazał się najlepszy w naszym regionie [WYNIKI PKW]. Nad bezpieczeństwem osób głosujących, jak również prawidłowym przebiegiem niedzielnych wyborów, w całym województwie czuwało w sumie ponad 1,5 tysiąca policjantów.

- Celem działań była głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, a także czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym - tłumaczy zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Co bardzo ważne, pomorscy funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych incydentów. Wybory przebiegły spokojnie.

Tak wygląda dezynfekcja po wyborach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.