Zaginięcie Iwony Wieczorek. Marcin T. przerywa milczenie! Były właściciel Zatoki Sztuki wprost o Wieczorek i Krystku

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express, East News, archiwum prywatne Zaginięcie Iwony Wieczorek. Marcin T. przerywa milczenie! Były właściciel "Zatoki Sztuki" wprost o Wieczorek i "Krystku"

Będzie przełom?

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Marcin T. przerywa milczenie! Były właściciel "Zatoki Sztuki" wprost o Wieczorek i "Krystku"

2023-01-04 12:33

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek od 12 lat nie została rozwiązana. Obecnie pracują nad nią prokuratorzy z tzw. Archiwum X, którzy szczegółowo przeszukują teren "Zatoka Sztuki". Miejsce to owiane jest złą sławą. To właśnie tu przed laty miał działać skazany za wiele przestępstw na tle seksualnym Krystian W. ps. Krystek. Teraz milczenie przerywa Marcin T., był właściciel "Zatoki Sztuki" i mówi o tym, co wie na temat Iwony Wieczorek i "Krystka".

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wówczas kobieta wyszła ze znajomymi do klubu Dream Club w Sopocie. Do domu miała wracać sama, jednak nigdy do niego nie dotarła. O godz. 3.07 kamery zarejestrowały to, jak dziewczyna skręca na promenadę. Po drodze nastolatka zadzwoniła do znajomych, z którymi imprezowała. O godz. 4 telefon Iwony rozładował się. Ostatni raz kamera zarejestrowała kobietę przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. To, co się dzieje później, to już teorie.

Od tego zdarzenia w lipcu minie 13 lat, a w okół terenu przy owianej złą sławą "Zatoki Sztuki" zaroiło się niedawno od śledczych, którzy bardzo skrupulatnie przeczesują to miejsce. Czy ma to związek z zaginięciem Iwony Wieczorek? Dotychczas nikt tego oficjalnie nie potwierdził, jednak cała ta sytuacja na nowo rozpaliła opinię publiczną.

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć: 12 lat temu zaginęła Iwona Wieczorek. Teorii na temat jej zaginięcia nie brakuje

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Marcin T. przerywa milczenie! Były właściciel "Zatoki Sztuki" wprost o Wieczorek i "Krystku"

Teraz głos w głośnej sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek zabrał Marcin T., były właściciel "Zatoki Sztuki". Mężczyzna w minionych latach zarządzał kilkoma klubami w Sopocie. Wśród nich był także Dream Club, czyli dokładnie to samo miejsce, w którym Wieczorek imprezowała w noc zaginięcia. Marcin T. współpracował także z Krystianem W. ps. Krystek. Skazany za wiele przestępstw na tle seksualnym mężczyzna mógł znać Iwonę Wieczorek.

W rozmowie z "Dziennikiem Śledczym" Marcin T. zwrócił uwagę na to, że "Zatoka Sztuki" nie funkcjonowała w czasie, gdy zaginęła Iwona Wieczorek. Jej otwarcie nastąpiło a przełomie roku 2011 i 2012.

- Ciężko, jest mi sobie wyobrazić, że ktoś w środku letniego sezonu urlopowego, nad ranem przynosi zwłoki młodej kobiety na plaże i zaczyna ją tam zakopywać. Zresztą plaża nigdy nie była własnością Zatoki Sztuki. Ja osobiście nie znałem tej młodej kobiety. Nie wiem co się mogło z nią stać - czytamy w wywiadzie z Marcinem T. w "Dzienniku Śledczym".

Marcin T. w rozmowie odniósł się także do sprawy Krystiana W. "Krystka" mówiąc: "[...] pojawił się temat Krystka i temat wykorzystywania młodych dziewczyn. Akurat tego, że przestępstwa, których możliwe, że dopuszczał się Krystian W., ujrzały światło dzienne nie żałuję. Wierzę, że Sąd ustali wszystkie te kwestie i ustali stan faktyczny. Co ciekawe, ja naprawdę nie wiedziałem o jego zamiłowaniach i nie interesowałem się tym, co robi w wolnym czasie. Krystian W. był znany w trójmieście z tego, że współpracował z różnymi klubami i lokalami- nie tylko z tymi moimi. Nie miałem wtedy wiedzy, na temat jego prywatnego życia."

Przeczytaj także: Przetrzepią każdy milimetr "Zatoki Sztuki"? Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek znajdzie swój finał? Prace wciąż trwają

"Iwona Wieczorek nie żyje. Wsiadła do samochodu i odjechała po śmierć". Zobacz szokujące nagranie!
Sonda
Czy Twoim zdaniem sprawę Iwony Wieczorek uda się rozwiązać?

Zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Co naprawdę się stało?

Posłuchaj audiobooka i poznaj kulisy śledztwa!

Listen on Spreaker.