Zgon pacjenta w Gdańsku. Kim był mężczyzna? [KORONAWIRUS W POLSCE 23.05]

2020-05-23 18:19 KM
Koronawirus wciąż jest obiektem badań
Autor: archiwum portalu Zgon pacjenta w Gdańsku. Kim był mężczyzna? [KORONAWIRUS W POLSCE 23.05]

Z przykrością przyjęliśmy informację o zgonie kolejnego pacjenta, zmagającego się z paskudnym koronawirusem. Ofiara zmarła w Gdańsku. Mamy także 2 nowe zachorowania na terenie stolicy województwa pomorskiego. Jak wygląda sytuacja w innych rejonach naszego kraju? Koronawirus w Polsce 23.05.2020 - zobaczcie najnowszy raport.

Koronawirus w Polsce - Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych chorych - 23.05.2020 r.

- Mamy 97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (40), dolnośląskiego (21), śląskiego (17), łódzkiego (12), podlaskiego (2), pomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i małopolskiego (1) - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Co wiemy o chorych z województwa pomorskiego? Mamy już najnowsze wieści z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

- Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z terenu województwa pomorskiego - 2 osoby z miasta Gdańsk. Stan zdrowia osób u których potwierdzono obecność wirusa Sars- CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska - czytamy w komunikacie WSSE w Gdańsku.

Koronawirus zabił w Gdańsku. Kim była ofiara?

- Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Gdańsk, 55-K, 69-M Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

WSSE potwierdza, że zmarły mężczyzna był hospitalizowany w Gdańsku. Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

W województwie pomorskim odnotowaliśmy jak do tej pory 527 przypadków koronawirusa, 30 zgonów i 357 wyzdrowień.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 20 931/993 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - stan na 23.05.2020 r.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Anonim w nietypowy sposób przekazał hojną darowiznę dla hospicjum w Tanowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.