Złodziej rowerów w rękach policji. "Często zmieniał adres zamieszkania"

2019-08-12 19:55 PT
Zatrzymany mężczyzna
Autor: KMP Gdańsk Zatrzymany mężczyzna

Gdańscy policjanci zatrzymali 34-latka, który w kwietniu włamał się do hali garażowej na Oruni i ukradł rower. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili funkcjonariusze, choć mężczyzna mieszka w Trójmieście, regularnie zmieniał adres. Mundurowi ujęli go we Wrzeszczu pod koniec minionego tygodnia.

Do kradzieży z włamaniem doszło przed czterema miesiącami. - Sprawca ukradł wówczas z hali garażowej rower. Policjanci po odebraniu zgłoszenia pojechali na miejsce, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Dalej sprawą zajęli się kryminalni, którzy cały czas zbierali oraz analizowali zdobyte informacje - przekazała asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze dotarli do zapisu z kamer monitoringu. Dzięki temu ustalili tożsamość sprawcy. - Pod koniec minionego tygodnia kryminalni zatrzymali we Wrzeszczu poszukiwanego 34-latka. Mężczyznę przewieziono do aresztu. Następnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem - dodaje asp. Kamińska.

Trwa ustalanie, czy podejrzany miał związek z podobnymi przestępstwami w regionie. Grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.