20-latek podawał się za pracownika banku. Zdołał wyłudzić ponad 50 tysięcy złotych

i

Autor: KPP OTWOCK 20-latek podawał się za pracownika banku. Zdołał wyłudzić ponad 50 tysięcy złotych

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ

20-latek podawał się za pracownika banku. Zdołał wyłudzić ponad 50 tysięcy złotych

2023-09-11 11:01

Policjanci z Otwocka zatrzymali 20-latka, który podawał się za pracownika banku. Chłopakowi udało się zgarnąć ponad 50 tysięcy złotych. Zatrzymany przyznał się do jednego z zarzucanych mu czynów i trafił na trzy miesiące do aresztu. Za oszustwa grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Otwock. Podszywał się za pracownika banku. Wyłudził 50 tysięcy złotych!

W sierpniu do otwockiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany przez mężczyznę podającego się za pracownika banku. W wyniku oszustwa mężczyzna stracił niemalże 32 tysiące złotych. Funkcjonariusze bardzo szybko zaczęli działać i zaledwie w ciągu kilku dni ustalili kolejnego poszkodowanego, który stracił prawie 20 tysięcy złotych.

Policjanci ruszyli za tropem. Bez większego problemu ustalili podejrzanego w sprawie. Zaplanowali więc i przeprowadzili akcję, w której zatrzymali 20-letniego obywatela Białorusi. Chłopak był zaskoczony obecnością policjantów. Myślał, że jego działania pozostaną bezkarne.

Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego 20-latka zabezpieczyli gotówkę w kwocie 45 370 złotych, 210 euro, 1772 dolary, karty bankomatowe oraz telefon komórkowy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do jednego z zarzucanych mu czynów – napisał sierż. szt. Patryk Domarecki z otwockiej policji. Chłopak został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?