Oszukała kilkaset osób. Mówiła, że ma raka. Pieniądze zbierała na rzekome leczenie onkologiczne

i

Autor: PEXELS.COM Oszukała kilkaset osób. Mówiła, że ma raka. Pieniądze zbierała na rzekome leczenie onkologiczne

PERFIDNE KŁAMSTWO

Oszukała kilkaset osób. Mówiła, że ma raka. Pieniądze zbierała na rzekome leczenie onkologiczne

2023-06-08 19:34

33-latka z Sochaczewa usłyszała 480 zarzutów. Kobieta zbierając pieniądze na internetowych zbiórkach na swoje rzekome leczenie onkologiczne, oszukała kilkuset darczyńców z Polski i zagranicy – poinformowała w czwartek rzeczniczka sochaczewskiej policji asp. Agnieszka Dzik.

Sochaczew. Oszukała kilkaset osób. Usłyszała 480 zarzutów

Do sochaczewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie od jednego z serwisów internetowych zajmujących się zakładaniem zbiórek na różne cele, o podejrzeniu podrobienia dokumentu, którym posługiwała się mieszkanka powiatu sochaczewskiego.

Mieszkanka Sochaczewa za pośrednictwem jednego z pomocowych serwisów internetowych prowadziła dwie zbiórki. Kobieta utrzymywała, że walczy z kilkoma rodzajami nowotworów i potrzebuje pieniędzy na leczenie. W rzeczywistości nie cierpiała na tego rodzaju schorzenia, ale wielu poruszonych jej sytuacją darczyńców, zdecydowało się ją wesprzeć finansowo.

Jedna zbiórka została zakończona po zebraniu określonej kwoty, natomiast drugą, z której założycielka na bieżąco wypłacała pieniądze, zablokowano po tym, jak pojawiły się wątpliwości co do autentyczności skanów przesłanych dokumentów – przekazała rzeczniczka policji.

Przy okazji wyszło na jaw, że dwie zbiórki publiczne przeprowadziła także jedna z fundacji zajmujących się pomocą osobom leczącym się onkologicznie. Chcąc pomóc rzekomo ciężko chorej kobiecie, utworzyła dla niej specjalne konto, na które darczyńcy mogli wpłać datki na leczenie.

Przeprowadzono dwie publiczne zbiórki. Te pieniądze zostały jednak również zablokowane – powiedziała asp. Dzik.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci przeanalizowali dokumentację, którą posługiwała się kobieta. Sprawdzili autentyczność dokumentów w podmiotach leczniczych, które miały je wystawić.

Okazało się, że dokumentacja, która przedstawiała kobieta, różni się od tej posiadanej przez przychodnie. W niektórych przypadkach 33-latka posługiwała się dokumentami z pieczątką lekarzy, których pacjentką nie była – powiedziała policjantka.

Za oszustwo grozi za kara do 8 lat więzienia.

Sonda
Spotkałeś/aś się kiedyś z próbą oszustwa?