47-latka zginęła pod kołami dwóch aut pod Mławą. Jedno z nich prowadził policjant!

i

Autor: AndrzejRembowski/cc0/Pixabay.com Policjant prowadził jedno z aut, które potrąciło pod Mławą 47-latkę - kobieta zginęła na miejscu

Policjant śmiertelnie potrącił kobietę

47-latka zginęła pod kołami dwóch aut pod Mławą. Jedno z nich prowadził policjant!

2022-09-13 8:23

Policjant prowadził jedno z aut, które potrąciło pod Mławą 47-latkę - kobieta zginęła na miejscu. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 września, wieczorem, na drodze krajowej nr 7, na wysokości miejscowości Uniszki Zawadzkie. Gdy miała przechodzić przez jezdnię, najpierw uderzył w nią opel, a na sąsiednim pasie - kolejne auto. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

47-latka zginęła pod kołami dwóch aut pod Mławą. Jedno z nich prowadził policjant!

Po tym jak 47-latka została potrącona przez dwa auta na drodze krajowej nr 7 pod Mławą, okazało się, że jedno z nich prowadził policjant. To jednak nie funkcjonariusz tamtejszej jednostki, a Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 września, ok. godz. 20.30, na trasie Uniszki Zawadzkie-Michalinowo. Na wysokości tej drugiej miejscowości 47-letnia Ukrainka miała przechodzić na drugą stronę drogi w niedozwolonym miejscu - jak informowała wcześniej policja w Mławie, nie miała ona na sobie elementów odblaskowych, a wybrany odcinek trasy był nieoświetlony. Gdy kobieta znajdowała się na jezdni, najpierw potrącił ją opel, a po uderzeniu odbiła się od samochodu i trafiła na sąsiedni pas, gdzie staranował ją kolejny pojazd. Jedno z aut prowadził wspomniany wcześniej policjant - zarówno on, jak i drugi kierowca byli trzeźwi. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Mławie.

Czytaj też: Przeglądał zapis ze swojej kamery. Przez przypadek znalazł ciało mężczyzny! Makabra pod Płońskiem

- Ponieważ jednym z kierowców, który potrącił 47-latkę, był funkcjonariusz policji z Łęczycy, śledztwo w sprawie jest prowadzone wyłącznie przez prokuraturę. To po to, by uniknąć zarzutów o brak obiektywizmu - mówi Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają