Kłótnia

i

Autor: Shutterstock Kłótnia

Agresywny 59-latek usiłował zabić swoją partnerkę. Nie spodobało mu się to, co chciała zrobić

2021-03-08 8:03

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, podała w poniedziałek, że w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie prowadzone jest śledztwo przeciwko Gennadijowi S. Pochodzący z Rosji 59-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia. Między partnerami wywiązała się kłótnia, która przerodziła się w awanturę. Doszło do rękoczynów. Mężczyzna ranił swoją partnerkę kilkukrotnie, nie tylko słowami. Powód tej kłótni jest nieprawdopodobny.

Do "wojny domowej doszło na Bielanach. - Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa w dniu 1 marca na warszawskich Bielanach - podała prok. Skrzyniarz. 

To miało być zwykłe spotkanie towarzyskie. Jednak przybrało postać awantury. Rosjanin - Gennadij S. wdał się w kłótnię ze swoją długoletnią partnerką, bo ta podczas spotkania powiedziała mu, że chce się z nim rozejść. Mężczyzna wpadł w amok. Zadał kobiecie kilka ciosów nożem. Ostrze ugodziło pokrzywdzoną w pierś, mostek, przedramiona i bark. Kiedy 59-latek zdał sobie sprawę z tego co zrobił, sam wezwał pomoc. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego i funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali Rosjanina.

Mężczyzna był już wcześniej karany

Oblał partnerkę spirytusem i podpalił

- Podejrzany działał w warunkach multirecydywy, spędził w przeszłości kilkanaście lat w więzieniu. Nadto Gennadij S. usłyszał zarzut posiadania bez zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru – poinformowała rzeczniczka prokuratury.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że mężczyzna w marcu ubiegłego roku opuścił zakład karny.

59-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, których treść objęta jest tajemnicą śledztwa. Sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi dożywocie.