Owczarek niemiecki. Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: SHUTTERSTOCK

ZAATAKOWAŁ BEZ OSTRZEŻENIA

Agresywny pies wbił zęby w łydkę rowerzystki. Przerażający wypadek na bulwarach wiślanych

2023-06-10 12:23

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 czerwca na bulwarach wiślanych. Nieupilnowany przez właścicielkę owczarek niemiecki boleśnie ugryzł przejeżdżającą rowerzystkę. Strażnicy miejscy, którzy byli na miejscu, natychmiast pomogli poszkodowanej kobiecie.

Warszawa, Śródmieście. Atak agresywnego psa na bulwarach wiślanych

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 5 czerwca. Poszkodowana jechała rowerem po nadwiślańskiej promenadzie. W pewnym momencie mijała spacerującą z psem kobietę. Zwierzę niespodziewanie spłoszyło się, zerwało ze smyczy i wbiło swoje ostry zęby w łydkę rowerzystki! Na miejscu obecni byli strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolice. Natychmiast zareagowali.

Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej i zapewnili jej bezpieczeństwo. Ze względu na głębokość rany na miejsce zostało wezwane pogotowie, a z uwagi na charakter zdarzenia również policja – przekazał referat prasowy stołecznej straży miejskiej.

Strażnicy miejscy zadbali o to, by właściciel zwierzęcia nie oddalał się do czasu przybycia policjantów, a psu podano dla uspokojenia miskę wody.

Pamiętajmy, że osoba wyprowadzająca psa ma obowiązek sprawowania nad nim kontroli. Jeśli smycz nie jest wystarczająca, można użyć kagańca. W każdej podobnej sytuacji, która miała miejsce na bulwarach wiślanych, cała odpowiedzialność cywilną i karną ponosi opiekun zwierzęcia.

Sonda
Czy pies, który dotkliwie pogryzie człowieka, powinien od razu kwalifikować się do uśpienia?