Atak agresywnego psa w Garwolinie. Biegał po mieście i rzucał się na wszystko, co się rusza!

i

Autor: POLICJA Atak agresywnego psa w Garwolinie. Biegał po mieście i rzucał się na wszystko, co się rusza!

LUDZIE UCIEKALI

Atak agresywnego psa w Garwolinie. Biegał po mieście i rzucał się na wszystko, co się rusza!

2023-02-28 7:55

Policjanci skutecznie zagonili groźnego psa do miejsca, w którym nie zagrażał już mieszkańcom Garwolina. Jak się okazało, agresywne zwierzę uciekło właścicielowi i biegało po mieście bez żadnego nadzoru. Zgłoszenie było poważne, pies miał podchodzić do ludzi, atakować inne psy. Właściciel czworonoga może ponieść surowe konsekwencje.

Garwolin. Agresywny pies atakował innych

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 25 lutego, chwile po godzinie 15. Policjanci otrzymali zgłoszenie od przerażonego mieszkańca. Po ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego miał biegać groźny pies. Zwierzę miało atakować innych. Oprócz interwencji funkcjonariuszy o groźnej sytuacji poinformowano również pracowników urzędu miasta.

Funkcjonariusze musieli zachować szczególne środki ostrożności. Wywabili czworonoga z dala od ludzi, aby uniknąć ewentualnego ataku na przechodniów. W bezpiecznym miejscu, kontrolując zachowanie psa, czekali na przyjazd pracowników, którzy mieli go odłowić. W tym czasie znalazł się jednak opiekun zwierzęcia – przekazała podkom. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

Najprawdopodobniej wkrótce właściciel usłyszy zarzuty niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu psa. Takie wykroczenie jest zagrożone karą ograniczenia wolności, grzywną w wysokości do 1000 zł lub naganą.

Sonda
Wolisz psy czy koty?

Jakie błędy popełniamy najczęściej wybierając psa do domu?

Posłuchaj, co radzą eksperci!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają