Akcja policji w całym woj. mazowieckim. Co będą sprawdzać?

2019-08-13 12:23 AGO
Policyjna akcja Prędkość na warszawskich drogach
Autor: małopolska policja Policyjna akcja "Prędkość" na warszawskich drogach

W środę posypią się mandaty! Rusza akcja "Prędkość", podczas której na ulicach pojawi się więcej policjantów. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości, ale także wszelkie inne zachowania niezgodne z prawem.

Policyjna akcja "Prędkość"

Dla niektórych w środę rozpoczyna się długi weekend. 15 sierpnia to dzień wolny od pracy, dlatego na ulice wyjeżdża więcej pojazdów. Dlatego w środę na drogach pojawi się więcej funkcjonariuszy policji, którzy wezmą udział w prewencyjnej akcji "Prędkość". Kierowcy, którzy rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Należy także pamiętać, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym może doprowadzić do zatrzymania prawa jazdy.

Ze statystyk wynika, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Im wyższa prędkość tym większa trudność w opanowaniu pojazdu. Duża prędkość ma też znaczny wpływ na rodzaj doznanych podczas wypadku obrażeń.

Czytaj także: Horror na Ochocie: Szczury włażą ludziom do mieszkań! [GALERIA]

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych czy skrzyżowań.