Horror na Ochocie: Szczury włażą ludziom do mieszkań! [GALERIA]

2019-08-12 19:34 DAR, dryndak@se.com.pl
Plaga szczurów na warszawskiej Ochocie
Autor: Time S.A, zrzut ekranu, zdjęcie ilustracyjne Plaga szczurów na warszawskiej Ochocie

Szczury opanowały osiedle na Ochocie: gryzonie biegają po podwórku, wchodzą do mieszkań. Rozsypywanie trutki niewiele daje. A mieszkańcy zaczynają tracić cierpliwość: jedna z mieszkanek osiedla złapała szczura w łazience, wsadziła do pudła i zaniosła do biura administratorce bloku!

Niedawno pisaliśmy w „Super Expressie” o pladze szczurów na Gocławiu. Urząd dzielnicy Praga-Południe zareagował na sygnały mieszkańców i szykuje się do wielkiej deratyzacji. Ale niepokojące wieści o watahach gryzoni docierają do nas także z innych dzielnic.

Mieszkańcy bloków przy ul. Gorlickiej czy Lelechowskiej są już zdesperowani. Pani Elżbiecie z bloku przy Gorlickiej szczur wlazł do łazienki. Złapała go i w plastikowym pudle zaniosła do gabinetu administratorki boku!

- Ostatnio szczur biegał po korytarzu na 10 piętrze, Widziałam je też przed blokiem - potwierdza plagę gryzoni zdenerwowana Grażyna Dąbżał (65 l.). - Szczury latają po bloku w biały dzień i trudno ich się pozbyć. Aż strach wychodzić z domu. Powinni coś z tym zrobić, bo to jest nie do zniesienia – wtóruje Krystyna Bielawska (72 l.), kolejna mieszkanka osiedla na Ochocie.

Przedstawiciele administracji WSM Ochota zapewniają, że walczą ze szczurami. Ale to trudne, skoro pojemniki na śmieci są przepełnione i się nie domykają. A mieszkańcy nagminnie wyrzucają resztki jedzenia na trawniki! Żywią się nimi ptaki, ale także szczury.

- Robimy naprawdę wszystko, by walczyć z gryzoniami przekonuje Magdalena Kempińska, kierownik osiedla Gorlicka. - Wywiesiliśmy plakaty, rozdaliśmy ulotki przestrzegające przed wyrzucaniem resztek jedzenia, rozłożyliśmy w bloku trutki na szczury i zamontowaliśmy specjalne skrzynki (tzw. stacje bajtowe), w których rozprowadzana jest trutka na szczury – wylicza przedstawicielka administracji.