Alarm bombowy w szpitalu psychiatrycznym w Rasztowie. Ewakuowano cały zakład

i

Autor: Shutterstock Alarm bombowy w szpitalu psychiatrycznym w Rasztowie. Ewakuowano cały zakład

ZAGROŻENIE WYBUCHEM

Alarm bombowy w szpitalu psychiatrycznym w Rasztowie. Ewakuowano cały zakład

2022-08-30 16:38

We wtorek (30 sierpnia) z samego rana służby powiatu wołomińskiego zostały postawione w stan gotowości. Dyrekcja szpitala psychiatrycznego w Rasztowie otrzymała wiadomość mailową, która zawierała informacje o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku. Natychmiast zarządzono ewakuację pacjentów i personelu.

Alarm bombowy w oddziale psychiatrycznym w Rasztowie

Z samego rana we wtorek (30 sierpnia) dyrekcja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczo-Psychiatrycznego w Rasztowie przy ul. Cypriana Kamila Norwida 2 otrzymała anonimową wiadomość na skrzynkę pocztową o rzekomym podłożonym ładunku wybuchowym w placówce. Wszystkie służby powiatu wołomińskiego zostały postawione w stan gotowości.

Zgłoszenie dotyczyło podłożonego ładunku wybuchowego na terenie szpitala psychiatrycznego. Byliśmy na miejscu. Prawdopodobnie to był fałszywy alarm – przekazała w rozmowie z „Super Expressem” mł. asp. Monika Kaczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

CZYAJ RÓWNIEŻ: Warszawa: Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia! "Sytuacja nadzwyczajna". Mężczyzna z pociskiem w dłoni

Jak się dowiedzieliśmy, na wniosek administracji budynku, wszyscy pacjenci oraz personel został ewakuowany. Wszyscy zostali wyprowadzeni na zewnątrz. Policjanci sprawdzali budynek pod kątem ewentualnego zagrożenia.

To nie pierwszy raz, kiedy placówki oświaty i służby zdrowia otrzymują takie fałszywe zawiadomienia – dodała policjantka.

Wielka ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Mężczyzna położył pocisk na trakcie
Sonda
Czy musieliście kiedyś ewakuować się z powodu alarmu bombowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany