Matury 2022. Alarmy bombowe w warszawskich szkołach. Egzaminy zostaną przerwane?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Matury 2022. Alarmy bombowe w warszawskich szkołach. Egzaminy zostaną przerwane?

Matury 2022. Alarmy bombowe w warszawskich szkołach. Egzaminy zostaną przerwane?

2022-05-04 9:33

Matura 2022 rozpoczęła się w środę, 4 maja, punktualnie o godz. 9. Na początek maturzyści mierzą się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. I chociaż już sam egzamin jest dla nich niezwykle stresujący, to sytuacji nie polepszają alarmy bombowe, które od rana napływają do stołecznych szkół.

Matura 2022 wystartowała. O godz. 9 maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Ma ona potrwać 170 minut, podczas których maturzyści zmierzą się z testem oraz wypracowaniem. Na naszej stronie se.pl na bieżąco informujemy, co się dzieje podczas egzaminów. Opublikujemy również arkusze CKE i odpowiedzi na pytania. Niestety, w tym roku matury znów zakłócane są przez alarmy bobowe.

Jak udało na się ustalić, od rana, jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu, do placówek oświatowych zaczęły kaskadowo spływać mailowo wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych. Sprawą zajmuje się policja, która sprawdza każde niepokojące zgłoszenie.

- Wpływały do nas takie informacje i prowadziliśmy czynności, natomiast żadne się nie potwierdziły - powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Edyta Adamus z biura prasowego Komedy Stołecznej Policji. 

Przeczytaj też: Matury 2022. Fałszywe alarmy bombowe znowu pokrzyżują plany?! Maturzyści drżą, policja milczy

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na szczęście tym razem obyło się bez opóźnień, a szkoły już wcześniej zostały świetnie przygotowane na wypadek takich nieśmiesznych "żartów". W tym roku miasto przechytrzyło żartownisiów. Uczniowie nawet nie odczuli, że jakiś alarm bombowy był w ich szkole. W każdej placówce matury zaczęły się o czasie.

- Tam, gdzie to było możliwe, placówki zostały wczoraj sprawdzone pirotechnicznie i zaplombowane - powiedziała nam wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Sonda
Czy musieliście kiedyś ewakuować się z powodu alarmu bombowego?
Tak powstają nowe pociągi SKM dla Warszawy. Produkcja krok po kroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany