Armagedon na Żołnierskiej. Drogowcy zamkną ulicę. Będą ogromne korki?

2022-05-19 17:45
Weekendowy armagedon na Żołnierskiej. Będą ogromne korki?
Autor: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta Armagedon na Żołnierskiej. Drogowcy zamkną ulicę. Będą ogromne korki?

Trwa budowa drugiej estakady na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej. Drogowcy wkraczają w kolejny etap prac, przez który muszą na kilka dni zamknąć całkowicie ruch na fragmencie ul. Żołnierskiej. Kierowcy zostaną skierowani na objazd wąskim gardłem utworzonym na istniejącym już wiadukcie. Będą musieli się przygotować na poważne utrudnienia.

Budowa drugiej estakady na ul. Marsa idzie zgodnie z planem. Dobiega końca budowa muru oporowego i nasypu od strony ronda Mościckiego. Wylana została także betonowa płyta estakady na odcinku sięgającym za skrzyżowanie z ul. Chełmżyńską. Trwa montaż konstrukcji stalowej i zbrojenie płyty na dalszym fragmencie wzdłuż ul. Marsa.

Żeby bezpiecznie przeprowadzić montaż belek stalowych na podporach ostatnich trzech przęseł estakady, drogowcy muszą na kilka dni zamknąć ruch na fragmencie ul Żołnierskiej.

Zamknięty odcinek

W czwartek, 19 maja, po godz. 20.00 zamknięty zostanie przejazd ul. Żołnierską (dołem) od strony Rembertowa na odcinku od najazdu na istniejącą estakadę do skrzyżowania z ul. Marsa – przekazuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Pod budowanym obiektem wyłączony ma być również ruch pieszych i rowerzystów.

Zobacz zdjęcia z postępów prac na budowie estakady:

Objazd "wąskim gardłem"

Kierowcy zostaną skierowani na objazd, który poprowadzi wiaduktem w ciągu ul. Marsa do ronda Mościckiego i z powrotem ul. Marsa do ul. Okularowej. Autobusy linii 143 w kierunku Śródmieścia będą jeździły na zmienionej trasie ulicami Strażacką i Chełmżyńską.

Równocześnie wciąż będzie obowiązywała wcześniej wprowadzona czasowa organizacja ruchu, czyli zamknięcie jezdni ul. Marsa w kierunku ronda Mościckiego na odcinku od ul. Żołnierskiej do Chełmżyńskiej i możliwość przejazdu w obydwu kierunkach na sąsiedniej jezdni.

Przejazd ul. Żołnierską ma zostać przywrócony w poniedziałek, 23 maja, około godziny 5.00. Drogowcy koniec budowy estakady planują na grudzień 2022 roku.

Weekendowy armagedon na Żołnierskiej. Będą ogromne korki?
Autor: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Korek na Żołnierskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE