Atak nożownika w szkole pod Ostrołęką! Wojewoda mazowiecki zabrał głos

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express; Jaroslaw Sender/East News

Padły obietnice

Atak nożownika w szkole pod Ostrołęką! Wojewoda mazowiecki zabrał głos

2023-11-30 11:16

Środowy atak nożownika w szkole w Kadzidle koło Ostrołęki wstrząsnął całą Polską. Jeden z uczniów ranił trzy osoby. Dwie z nich trafiły do szpitala. Sprawca brutalnej napaści został zatrzymany. Dzień po dramatycznych wydarzeniach głos w sprawie zabrał wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński, który m.in. zapewnił, że "żaden z uczniów, nauczycieli czy rodziców nie zostanie pozostawiony bez wsparcia psychologicznego i opieki".

Atak nożownika w szkole w Kadzidle. Wojewoda mazowiecki zabrał głos

Wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński odniósł się do dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w środę, 29 listopada, w szkole w Kadzidle koło Ostrołęki. „To straszny akt przemocy, który wstrząsnął nie tylko wspólnotą lokalną, ale całą Polską" - napisał w czwartek (30 listopada) na platformie X.

Wojewoda zapewnił, że żaden z uczniów, nauczycieli czy rodziców nie zostanie pozostawiony bez wsparcia psychologicznego i opieki. "Wspólnota lokalna może liczyć na każdą pomoc ze strony instytucji rządowych" - podkreślił Bocheński.

Dodał, że na posiedzeniu sztabu kryzysowego z udziałem władz lokalnych, służb, przedstawicieli kuratorium i nauczycieli podjęto decyzje w sprawie organizacji pomocy psychologicznej dla każdego potrzebującego.

"Wszyscy powinniśmy łączyć się myślami czy modlitwą z ofiarami i ich rodzicami. Jako społeczeństwo powinniśmy głośno sprzeciwiać się wszelkim formom agresji oraz przemocy" - podkreślił wojewoda mazowiecki. Zaznaczył, że szkoła to miejsce przyjaznego i bezpiecznego odkrywania wiedzy o świecie i każdy musi czuć się w niej bezpiecznie.

"Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wykazali się profesjonalizmem w chwili próby: nauczycielom, funkcjonariuszom policji i straży pożarnej oraz ratownikom. Dziękuję za sprawne i oddane działania starosty, wójta i urzędników, którzy od razu roztoczyli opiekę nad dziećmi i rodzicami" - podsumował Bocheński.

Atak nożownika w szkole pod Ostrołęką

O horrorze, który rozegrał się podczas zajęć w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle, już pisaliśmy. Jeden z uczniów zaatakował dwóch kolegów i koleżankę. Dwoje z nich trafiło do szpitala, zaś trzeciemu ratownicy medyczni udzielili pomocy na miejscu. Policja zatrzymała 18-letniego napastnika około 500 m od szkoły. Posiadał obrażenia. Szczegółowe okoliczności i przyczyny potwornego zdarzenia ustalają śledczy z Ostrołęki.

Nasi Partnerzy polecają