To jest prawdziwy HIT! Warszawskie MZA wystawiło na WOŚP przegubowy autobus [ZDJĘCIA]

2021-01-13 15:34 ac

Zawsze marzyłeś o tym, by być kierowcą miejskiego autobusu? Teraz jest szansa, by mieć taki pojazd na własność! Wszystko za sprawą Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, które wystawiły na licytację przegubowy autobus marki Solaris. Licytacja odbywa się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na licytację trafił autobus przegubowy Solaris U18 z 2005 roku o numerze taborowym 8221. To niepowtarzalna okazja, by stać się jego właścicielem, a zarazem wesprzeć bardzo szczytny cel - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

>>> Zobacz też, co wystawił na aukcję WOŚP RAFAŁ TRZASKOWSKI. Mocno się zdziwisz! <<<

Pojazd ma ponad 1 milion 130 tysięcy kilometrów przebiegu, a ostatni kurs odbył 14 grudnia na linii 141.

- Autobus zielnie służył stolicy przez wiele lat i na pewno jeszcze długo mógłby jeździć ulicami Warszawy. Był to jeden z pierwszych wyposażonych w klimatyzację w przestrzeni pasażerskiej autobusów przegubowych, dostarczonych stolicy przez Solaris Bus & Coach. Pojazd jest w pełni sprawny i posiada oryginalne malowanie - poinformowały Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie.

Przegubowy Solaris ma silnik DAF o pojemności 9,2 litra i 310 koni mechanicznych. Silnik posiada normę Euro3, a autobus jest w pełni sprawny i dopuszczony do ruchu. Data następnego przeglądu rejestracyjnego upływa 8 marca 2021 roku, a ostatnia obsługa techniczna była prowadzona pod koniec sierpnia.

Teraz właścicielem autobusu może stać się każdy - nie tylko mieszkaniec stolicy. Licytować można w portalu Allegro. - Pokażcie, że macie wielkie serca i pomóżcie nam znaleźć tej perełce nowego właściciela - zachęca MZA.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia na stacji metra Centrum. Pociąg z impetem potrącił pasażera. Mężczyzna nie przeżył

Zginął pod kołami pociągu na Olszynce Grochowskiej