Trzaskowski. Kranówka jest zdrowa piję ją

i

Autor: Marcin Smulczyński Rafał Trzaskowski

Awaria oczyszczalni Czajka. Trzaskowski uspokaja mieszkańców i pije kranówkę!

2020-09-05 15:30

Minął tydzień od kolejnej awarii oczyszczalni Czajka. Za kilka dni na Wiśle stanie most pontonowy, który ma zatrzymać zrzut ścieków do rzeki. Wielu mieszkańców zastanawia się, czy picie wody z kranu jest bezpieczne. Prezydent Trzaskowski postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Ratusz zapewnia, że nie ma możliwości by ujęcia wody zostały zanieczyszczone. Urzędnicy przekonują, że ujęcia wody nie jest zagrożone, ponieważ zrzut ścieków występuje około 10 km poniżej.  Tym samym nieczystości nie mogą dostać się w okolice m.in Grubej Kaśki. - Podkreślam cały czas i zapewniam, że warszawska Kranówka jest całkowicie bezpieczna - pisał prezydent w mediach społecznościowych. 

Warszawa: Co za obrzydlistwo! Łowili ryby w ściekach. Potem je zjedli?

Podczas rozmowy w programie Onet Rano prezydent Warszawy, aby uciąć wszelkie spekulacje, sam napił się kranówki. Odniósł się również do słów ministra Dworczyka, który miał przyznać, że boi się pić wodę prosto z kranu.  - Jeżeli tylko Wisła nie popłynie w drugą stronę to kranówka jest absolutnie bezpieczna. We wszystkich krajach zrzut ścieków występuje za miastem, poniżej ujęć - komentował Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy już od dawna namawia Warszawiaków do spożywania kranówki. 

Warszawa: Strażnicy miejscy będą SPRAWDZAĆ czy mieszkańcy SEGREGUJĄ ODPADY! Nawet 500 zł kary!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Awantura przed oczyszczalnią Czajka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE