Będzie nowa dzielnica w Warszawie. Ale tylko na chwilę. O co chodzi?

2021-05-15 6:55
Będzie nowa dzielnica w Warszawie. Ale tylko na chwilę. O co chodzi?
Autor: Wikipedia, By Witia - Own work, CC BY-SA 3.0 Park Fontann Warszawa

Nieprawdopodobne wieści ze stolicy. Już w najbliższy weekend w Warszawie powstanie nowa dzielnica! Nie, to nie żart. Będzie to Dzielnica Poetów, która w stolicy zagości jednak tylko na chwilę. Jej powstanie związane jest z tegorocznymi pokazami w Multimedialnym Parku Fontann. W tym sezonie organizatorzy przygotowali zupełnie nowe atrakcje.

Ze względu na pandemię w zeszłym roku pokazy w Multimedialnym Parku Fontann były odwołane. W tym roku wracają za to w zupełnie nowej odsłonie. Już w najbliższy weekend na mapie Warszawy pojawi się nowa dzielnica. Będzie to Dzielnica Poetów. Nie zostanie ona jednak w stolicy na stałe.

ZOBACZ TEŻ: Noc Muzeów 2021 w Warszawie. Parada i wystawa zabytkowych autobusów. Wygraj wejściówkę!

Akcja rozpocznie się 15 maja w wyjątkową Noc Muzeów. Multimedialny Park Fontann zamieni się w prawdziwą krainę poezji, w której warszawiaków czekają nie lada atrakcje. "Na terenie Podzamcza czekać będzie szereg atrakcji związanych z liryką. Usłyszymy najpiękniejsze strofy polskiej poezji. Będzie można wziąć udział w spotkaniu literackim, a także wypożyczyć tomik poezji z plenerowej biblioteczki, działającej pod hasłem: Weź i przynieś, podziel się literaturą. Ponadto po zmroku na skarpie wyświetlona zostanie gigantyczna animacja zapraszająca do odwiedzenia „Dzielnicy Poetów”" - informują na stronie facebookowego wydarzenia organizatorzy akcji.

Co ciekawe, w każdy weekend, od 16 maja do 6 czerwca odbywać się będzie emisja wierszy wybranych przez prof. Piotra Mitznera, poetę, eseistę i pisarza, które będą czytać Anna Nehrebecka, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski i Adam Bauman.

Dodatkowo, w sobotę o godz. 21 w Pawilonie Artystycznym Fontanna odbędzie się spotkanie literackie, w którym udział wezmą warszawscy twórcy: Krystyna Dąbrowska, poetka, tłumaczka, laureatka Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, a także Piotr Matywiecki, poeta, eseista, laureat nagród Polskiego Pen Clubu, Nagrody m.st. Warszawy i Nagrody Literackiej Gdynia. Lekturze wierszy dodatkowo towarzyszyć będzie muzyka Pawła Szamburskiego, klarnecisty, improwizatora, uczestnika wielu projektów muzycznych.

Fotoradary stanęły na moście Poniatowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE