Noc Muzeów 2021 w Warszawie. Kultowe wydarzenie powraca po pandemii! Jak będzie wyglądać?

2021-05-05 15:22
Noc Muzeów 2021. Wyjątkowe wydarzenie wraca do Warszawy. Jak będzie wyglądać?
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Noc Muzeów 2021 odbędzie się już niedługo! To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że w minionym roku ze względu na pandemię to wyjątkowe wydarzenie kulturalne zostało odwołane. W tym roku wyjątkowa noc wraca za to z potężną dawką atrakcji. W Nocy Muzeów 2021 weźmie udział aż 180 placówek! Tegoroczne wydarzenie zaplanowane jest na 15 maja i odbędzie się w trochę innej formie niż jeszcze dwa lata temu. Ze względów bezpieczeństwa tegoroczna formuła będzie bogata w wydarzenie hybrydowe, czyli zarówno te stacjonarne, jak i online. Jakie atrakcje czekają warszawiaków w Noc Muzeów 2021? Zobacz!

Noc Muzeów 2021 w Warszawie - DATA. Kiedy się odbędzie?

To już pewne! Noc Muzeów 2021 z pewnością się odbędzie! Wiadomość ta jest niezwykle radosna, ponieważ w minionym roku ze względu na pandemię koronawirusa to uwielbiane przez warszawiaków (i nie tylko!) wydarzenie kulturalne zostało odwołane. W tym roku ta sytuacja już się nie powtórzy. Noc Muzeów 2021 odbędzie się już 15 maja! Z każdym rokiem w wydarzeniu udział bierze coraz więcej instytucji z Warszawy i okolic. W tym roku będzie ich aż 180, z czego 17 po raz pierwszy. - Tegoroczną Noc Muzeów organizujemy w sposób przede wszystkim bezpieczny, z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych. Zarazem jednak tak, żeby zasady bezpieczeństwa nie wpłynęły na atrakcyjność naszej propozycji - zapewnił prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Noc Muzeów 2021 w Warszawie. Jak będzie wyglądać?

W tegorocznej edycji Nocy Muzeów ogromny nacisk położony jest przede wszystkim na bezpieczeństwo uczestników. Oznacza to, że odbędzie się ona w rygorze sanitarnym wymuszonym przez pandemie i w nieco innej formie niż jeszcze dwa lata temu. Noc Muzeów 2021 będzie bogata w wydarzenie hybrydowe, czyli zarówno te stacjonarne, jak i online. - Proponujemy trzy typy aktywności. Tradycyjna, czyli zwiedzanie, będzie możliwa na tyle, na ile pozwolą obowiązujące w dniu imprezy obostrzenia sanitarne. (…) Mając jednak na uwadze nadzwyczajną sytuację, w tym roku proponujemy także zupełnie nową formę: spacer z kulturą, czyli atrakcje i ekspozycje na świeżym powietrzu. (…) I wreszcie forma trzecia: prawie 100 wydarzeń online, które zostały zaplanowane na 15 maja - wyjaśnił Rafał Trzaskowski.

Cała lista wydarzeń Nocy Muzeów 21 dostępna jest dostępna na stronie warszawskiego ratusza.

Noc Muzeów 2021 w Warszawie. Komunikacja miejska

Jak co roku miasto zadbało, by w Noc Muzeów podróżowanie po Warszawie nie sprawiało problemów. Uruchomiona specjalna Linia Muzealna M, obsługiwana autobusami elektrycznymi. Będzie ona kursować w godz. 18-2 z częstotliwością co 7,5-10 minut. Jej trasa będzie przebiegać przez: pl. Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Konwiktorska – Bonifraterska –Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – pl. Trzech krzyży – Aleje Ujazdowskie – Łazienki Królewskie (powrót: Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Piękna – Aleje Ujazdowskie)

Zmienią się również godziny kursowania metra, a także niektórych tramwajów i autobusów.

Metro

Godziny kursowania linii metra M1 i M2 zostaną wydłużone do około 2:30 (ostatnie odjazdy z centrum około godz. 2). Co więcej, do około godz. 1 metro będzie kursować z częstotliwością co 10 minut, a po godz. 1 co 15 min.

Tramwaje

Godziny kursowania tramwajów linii 2, 4, 9, 17, 24 i 26 zostaną wydłużone do około godz. 2:30. Co więcej, w godz. 19-1.00 linie będą kursować z częstotliwością co 10 min, a następnie co 15 min.

Warto pamiętać, że po godz. 23 trasa linii 4 zostanie skrócona do Annopola, a trasa linii 9 zostanie skrócona do Wiatracznej. Z kolei linia 17 będzie kursować na trasie Woronicza – Metro Marymont.

Autobusy

W Noc Muzeów 2021 godziny kursowania linii 105, 111, 116, 180, 190, 517 i 527 zostaną wydłużone do godz. 2:30 (ostatnie odjazdy z centrum około godz. 2). W godz. 19-1 będą one kursowały z częstotliwością co 10 min, po godz. 1 co 15 min.

Co więcej, wzdłuż ul. Broniewskiego będzie kursowała dłużej zastępcza linia autobusowa, do której będzie można się przesiąść na rondzie „Radosława”.

Autobusy nocne

W Noc Muzeów 2021 zmieni się również częstotliwość kursowania linii nocnych. Autobusy N13, N24, N25 i N32 będą jeździły częściej do około godz. 2.

„Kochanie wróć do domu”. 20–latka poszukuje zaginionego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE