Betonowe zapory i wielkie siły policji. Centrum Warszawy jak twierdza. Stolica przygotowuje się na marsz narodowców

i

Autor: facebook.com/Komenda Stołeczna Policji

Policja gotowa na najgorsze

Betonowe zapory i wielkie siły policji. Centrum Warszawy jak twierdza. Stolica przygotowuje się na marsz narodowców

2022-11-11 11:07

Wielkie siły policyjne i betonowe zapory w centrum miasta. Tak Warszawa przygotowuje się na przejście gigantycznego pochodu. Marsz Niepodległości 2022 po raz kolejny ma zgromadzić wielkie tłumy. Po groźnych incydentach z poprzednich lat służby przygotowują się na najgorsze. W centrum miasta widać specjalne środki bezpieczestwa. - Wszelkie środki techniczne, które będziemy wykorzystywać na ulicach Warszawy, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa – tłumaczą policjanci.

Marsz Niepodległości 2022. Warszawa gotowa na najgorsze

W piątek, 11 listopada, od samego rana trwają wielkie przygotowania do narodowego święta. W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jak co roku w Warszawie nie zabraknie patriotycznych wydarzeń. Biegacze uczestniczący w Biegu Niepodległości pobiegną ze Śródmieścia na Mokotów, a państwowe uroczystości jak co roku odbędą się na pl. Piłsudskiego.

Największym i najgłośniejszym wydarzeniem będzie jednak Marsz Niepodległości. Co roku biorą w nim udział dziesiątki tysięcy osób. Organizowana przez Ruch Narodowy impreza przez lata przyciągała też niestety zadymiarzy. Kilka razy dochodziło do bardzo poważnych starć z policją i kontrmanifestantami. Centrum Warszawy po Marszu Niepodległości 2020 wyglądało jak krajobraz po bitwie. W ruch szła kostka brukowa, śmietniki, a nawet małe drzewka. Dlatego policja zgromadziła bardzo liczne siły, które mają pilnować porządku. Na trasie przemarszu służby ustawiły betonowe zapory i metalowe barierki. Porządku będą pilnowały oddziały prewencji, które od rana patrolują stołeczne ulice. - Od wczesnych godzin porannych rozstawiane były specjalne zapory betonowe. Wszelkie środki techniczne, które będziemy wykorzystywać na ulicach Warszawy, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Obecnie ruch jest ograniczony, ale odbywa się na wszystkich najważniejszych ulicach – informuje w mediach społecznościowych Komenda Stołeczna Policji.

W 2020 roku główne starcia miały miejsce w okolicach Ronda de'Gaulle'a. Policja musiała użyć broni i gazu łzawiącego. Zapis relacji z tamtych dramatycznych wydarzeń znajdziesz TUTAJ.

Zdjęcia zniszczonej przez narodowców Warszawy zobaczysz w poniższej galerii:

Nasi Partnerzy polecają