Bomba w metrze

i

Autor: Patrol rozminowania nr 20

Bomba w metrze. Dowódca saperów o wydobyciu niewybuchu: - To jedna z najtrudniejszych operacji! [WIDEO]

2020-07-27 12:00

Niemiecka bomba lotnicza, znaleziona podczas budowy stacji metra Bródno, już nie istnieje! Została zdetonowana na poligonie w Toruniu. Dowódca saperów, którzy odpowiadali za akcję na warszawskim Targówku przyznaje: - Ze względu na położenie niewybuchu była to jedna z najtrudniejszych operacji tego typu.

W niedzielę z samego rana zarządzono ewakuację prawie 1,5 tys. mieszkańców z ośmiu bloków. Musieli opuścić mieszkania na blisko siedem godzin. W tym czasie niemiecka bombą odłamkową SD 250 zajął się patrol saperski z 2. Pułku Saperów.

- Niewybuch był zespolony z betonem na wysokości 3 m i nie można było tam wjechać. Gdyby nie pomoc maszyn budowlanych, usunięcie pocisku byłoby bardzo skomplikowane – mówi dowódca saperów st. sierż. Marcin Drozd.

Bomba została zabezpieczona pasami, podniesiona przez łapę koparki i umieszczona w samochodzie saperskim, którym wyjechała na poligon do Torunia.

- Niemiecka bomba lotnicza SD 250 znaleziona na budowie II linii metra w Warszawie została zneutralizowana na poligonie w Toruniu przez patrol saperski z 2. Pułku Saperów – poinformowało na Twitterze Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Detonacja bomby
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany