Gwiazdkowe Marzenie. Burmistrz Ochoty pisze list do Mikołaja

i

Autor: urząd dzielnicy Ochota

AKCJA SUPER EXPRESSU GWIAZDKOWE MARZENIE

Burmistrz Ochoty napisała list do Mikołaja. I sama staje się Mikołajem

2022-12-07 12:33

W ramach akcji „Gwiazdkowe Marzenie” chcemy obsypać prezentami wiele dzieci, które zgłoszą się do nas za pośrednictwem strony internetowej i tam prześlą listy z marzeniami. Te najpiękniejsze nagrodzimy! Ochota jest kolejna dzielnicą, która pomaga nam te prezenty przygotować. Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka raz bywa świętym Mikołajem a raz... sama pisze list do Mikołaja. Czego sobie życzyła?

Prezenty w ramach akcji „Gwiazdkowe Marzenie” wręczy tuż przed świętami Mikołaj na uroczystej przedświątecznej gali. W trakcie spotkania z Mikołajem odbędzie się też przepiękny koncert kolęd. A zaśpiewa je gwiazda młodego pokolenia – Kaja Gniecioszek. Żeby jednak zasłużyć na te prezenty, dziecko musi uruchomić wyobraźnię i te marzenia opisać lub namalować, a rodzic wysłać przez stronę https://gwiazdkowemarzenie.se.pl/.

Jedną z dzielnic, która pomaga nam szykować te prezenty, jest Ochota. Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka raz pisze list do Mikołaja...a raz sama staje się Mikołajem.

– Na Ochocie już czujemy święta. W prezencie dla mieszkańców w weekend otworzyliśmy lodowisko. Wcześniej z pomocą najmłodszych tajemnym szyfrem otworzyłam Pracownię Świętego Mikołaja w stowarzyszeniu Szansa z eksponatami prosto z Laponii, fabryką prezentów i pocztą św. Mikołaja. Ja sama napisałam też list do Mikołaja z pięknymi życzeniami dla Ochoty i z nadzieją czekam, aż się spełnią. Namawiam też dzieci do udziału w akcji „Dziecięce Marzenie” i niech ich marzenia też się spełnią! – mówi burmistrz Ochoty Dorota Stegienka.

Poza Ochotą "Gwiazdkowe Marzenie 2022" wraz z „Super Expressem” organizują Białołęka, Bemowo, Bielany, Rembertów, Śródmieście, Ursynów, Wilanów i Wola oraz partnerzy akcji – firmy Piekarnia Oskroba, Centrum Szembeka i Tramwaje Warszawskie.

Patronatem objął akcję prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki