Zderzenie busa z cysterną. Ekspresówka całkowicie zablokowana

i

Autor: WAWA HOT NEWS 24 Zderzenie busa z cysterną. Ekspresówka całkowicie zablokowana

Bus wbił się w cysternę. Kierowca uwięziony w aucie zgniecionym jak puszka! Drogowa masakra na S8 pod Pruszkowem

2022-02-16 12:12

Na trasie ekspresowej S8 w kierunku Warszawy na wysokości Nowe Grocholice doszło do tragicznego wypadku. Dostawczy bus firmy wodno-kanalizacyjnej zderzył się z cysterną. Na miejscu występują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Trasa do stolicy jest całkowicie zablokowana. Służby udzielają pomocy poszkodowanym. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tuż po godz. 12 pojazd pogotowia wodno-kanalizacyjnego jechał między dwiema olbrzymimi ciężarówkami wiozącymi materiały budowlane. Nagle uderzył w niego wóz ciężarowy jadący za nim. Ogromna siła popchnęła busa na poprzedzającą go ciężarówkę i zmiażdżyła jak puszkę po napoju!

Świadkowie rzucili się na ratunek ofiarom. Jednego z mężczyzn udało się wyciągnąć z samochodu, drugi został uwięziony we wraku. Kiedy na miejscu pojawili się strażacy, zaczęli rozcinać pogięte blachy. – Mieliśmy problem z wydostaniem jednej osoby ze zniszczonego pojazdu – potwierdził mł. bryg. Karol Kroć z państwowej straży pożarnej w Pruszkowie.

W końcu udało się wydostać mężczyznę. Nie dawał znaku życia, jego serce przestało bić. Ratownicy reanimowali go przez 40 minut. W końcu udało się przywrócić mu krążenie. Na drodze wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale do szpitala w Warszawie ranny pojechał karetką. – Jego stan nie pozwalał na transport śmigłowcem – przekazała nam rzeczniczka LPR Justyna Sochacka. 

Przeczytaj też: Emeryt wymusił pierwszeństwo, motocyklista nie żyje. Koszmarny wypadek na Pradze

Wypadek na S8. Mężczyzna jest w krytycznym stanie

Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, lotnicze pogotowie ratunkowe, policja i służba drogowa. Występują bardzo duże utrudnienia w ruchu - przekazał Karol Kroć ze straży pożarnej. Na razie nie wiadomo dokładnie, jak doszło do tego dramtycznego zdarzenia.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Nowe karetki dla Warszawy. Sprzęt robi wrażenie