NOWE FAKTY

Była posłanka PiS zginęła w tragicznym wypadku. Do sądu wpłynęły ważne dokumenty. Będzie zmiana wyroku dla sprawcy?

2024-03-03 12:27

Do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynęły apelacje od wyroku w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęła była posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. W pierwszej instancji sąd skazał oskarżonego kierowcę na 3 lata więzienia i orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat.

Sprawą zajmie się teraz Sąd Okręgowy, ponieważ odwołania od wyroku Sądu Rejonowego złożył pełnomocnik bliskich ofiary, a także obrońca oskarżonego – poinformował w niedzielę (3 marca) Polską Agencję Prasową rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza. Na razie nie wyznaczono terminu rozprawy.

Była posłanka PiS zginęła w tragicznym wypadku

Tragiczny wypadek miał miejsce 30 października 2022 roku na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach, w okolicach Skaryszewa. 59-letni mieszkaniec Opatowa został oskarżony o umyślne naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według śledczych, mężczyzna kierując volvo, wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km na godzinę, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem, którym kierowała Lucyna Wiśniewska. Kobieta zginęła na miejscu.

Lucyna Wiśniewska była lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 roku zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

W wyborach parlamentarnych w 2005 roku została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 roku przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej.

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2
Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki