CBA

i

Autor: CBA

NIELEGALNY PROCEDER

Łapówki i korupcja. CBA zatrzymało przedsiębiorcę i pracownika inspektoratu pracy z Warszawy

2022-10-24 8:41

Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymało mazowieckiego przedsiębiorcę oraz pracownika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Śledztwo dotyczy przyjęcia łapówki przez urzędnika, w związku z pełnioną funkcją publiczną. Warszawski przedsiębiorca w zamian za pieniądze mógł liczyć na specjalne traktowanie ze strony urzędnika.

CBA zatrzymało przedsiębiorcę i urzędnika. Chodzi o łapówki i korupcję

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że warszawska delegatura CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzą śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez pracownika Okręgowej Inspekcji Pracy w Warszawie. - W związku z tym postępowaniem w ostatnich dniach zatrzymano dwie osoby, w tym mazowieckiego przedsiębiorcę oraz pracownika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie - przekazało CBA. Jak informują służby specjalne, nielegalne działania obu mężczyzn miały polegać na prostym procederze: urzędnik przyjmował pieniądze od mazowieckiego przedsiębiorcy. Za łapówki mazowiecki przedsiębiorca mógł liczyć na specjalne traktowanie w związku z funkcją, jaką urzędnik pełnił w Okręgowym Inspektoracie Pracy w stolicy.

- Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymany urzędnik brał udział w procederze korupcyjnym. W zamian za wręczone korzyści majątkowe lub osobiste przedsiębiorca mógł liczyć na przychylność urzędniczą w związku z prowadzonym postępowaniem w jego podmiocie, związanym z wypadkiem przy pracy - wyjaśniło CBA.

W trakcie akcji funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych, jak również Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie, celem zabezpieczenia dokumentacji związanej z prowadzoną kontrolą.

Po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Mężczyźni usłyszeli zarzuty korupcyjne w prokuraturze. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Sonda
Jak oceniasz pracę CBA?
CBA w siedzibie PZPN
Nasi Partnerzy polecają