Ceny mieszkań w Warszawie. W których dzielnicach zapłacicie najwięcej?

i

Autor: Pexels.com Ceny mieszkań w Warszawie. W których dzielnicach zapłacicie najwięcej?

Gigantyczne ceny mieszkań w Warszawie. Za metr trzeba zapłacić już prawie 30 tys. złotych [RANKING DZIELNIC]

2022-05-02 7:05

Niedawno pojawił się raport przedstawiający trendy cenowe mieszkań na warszawskim rynku w 2021 roku. Wreszcie dowiedzieliśmy się, w której dzielnicy ceny za metr kwadratowy są najwyższe, a gdzie najniższe. Sam raport został jednak przyćmiony wynikami z pierwszego kwartału 2022 roku! Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w ofercie na rynku pierwotnym przekroczyła już 13 tys. złotych!

Ostatnie kilka lat na rynku nieruchomości były ciężkimi czasami. Firma SonarHome przekazała nam szokujący raport przedstawiający wtórny rynek mieszkaniowy w Warszawie. W raporcie zobaczymy między innymi to, które dzielnice są najtańsze, a gdzie możemy kupić mieszkanie najdrożej. Eksperci skupili się głównie na ubiegłorocznych trendach cenowych oraz przedstawili dane pochodzące z poszczególnych dzielnic.

- W naszym opracowaniu pokazujemy, jak minął ubiegły rok na wtórnym rynku mieszkaniowym, czy nastąpił spadek cen i jak sytuacja na rynku nieruchomości wygląda teraz. Zestawiamy ze sobą popyt i podaż, ceny ofertowe i transakcyjne mieszkań w Warszawie i nie zapominamy o danych makroekonomicznych, które są przyczyną wszystkich zmian rynkowych - czytamy w raporcie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wbiegł na pomnik smoleński, dostanie odszkodowanie. Warszawski sąd wydał wyrok

Jeżeli chodzi o średnie ceny mieszkań w 2021 roku, wzrosły one już do średnio 12,5 tys. złotych za metr kwadratowy. To jednak nie wszystko! Bowiem ostatnie raporty, które biorą pod uwagę średnie ceny mieszkań w pierwszym kwartale 2022 roku zwalają z nóg. Już w trzech dzielnicach średnia cena za metr kwadratowy przebiła magiczną i dla wielu osób nieosiągalną barierę 20 tys. złotych!

Horrendalne ceny paliw w Warszawie. Nawet powyżej 7 zł za litr

Ceny mieszkań w Warszawie

Ceny metra kwadratowego mieszkania w stolicy powalają. Z roku na rok wartość mieszkań wzrasta kilkukrotnie. Jeszcze w poprzednim roku, jak przedstawiła firma SonarHome, magiczną barierą 20 tys. złotych mogło pochwalić się jedynie śródmieście. Dzisiaj, po pierwszym kwartale 2022 roku, takich dzielnic jest trzy!

Gdzie mieszkania są najdroższe? Gdzie ich średnia cena niespodziewanie wywindowała do góry!?

Przekonajcie się sami! Więcej informacji umieściliśmy w specjalnej galerii poniżej!

Sonda
Czy inwestujesz w mieszkania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają