Chwile grozy na Wiśle. Emerytka ostatkiem sił trzymała się kłody. Była skrajnie wycieńczona

i

Autor: SE

SEKUNDY PRZED UTONIĘCIEM

Chwile grozy na Wiśle. Emerytka ostatkiem sił trzymała się kłody. Była skrajnie wycieńczona

2023-06-28 9:31

Ta przerażająca sytuacja miała miejsce we wtorek, 27 czerwca w okolicach godziny 20. Patrol rzeczny przyjął od dyżurnego zgłoszenie o kobiecie w wodzie. Funkcjonariusze natychmiast udali się w wyznaczony rejon. Wyciągnęli z wody kompletnie wycieńczoną 62-latkę. Emerytka była skrajnie wyczerpana i wychłodzona.

Warszawa, Wisła. Dramatyczna akcja ratunkowa

Sytuacja miała miejsce wieczorem we wtorek, 27 czerwca. Dyżurny komisariatu rzecznego otrzymał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o kobiecie pływającej w Wiśle. – Patrol motorowodny natychmiast udał się w wyznaczony rejon – pomiędzy mostem Gdańskim a Grota-Roweckiego. Załoga potwierdziła informacje o osobie w wodzie – przekazała w rozmowie z „Super Expressem” mł. asp. Aleksandra Wasiak z komisariatu rzecznego.

W wodzie znajdowała się 62-letnia kobieta, która ostatkiem sił trzymała się kłody. Walczyła z falami i przed utonięciem.

Co chwilę zanurzała głowę w wodzie. Funkcjonariusze podjęli 62-latkę i udzielili jej pierwszej pomocy. Była skrajnie wyczerpana, wychłodzona. Kontakt z nią był utrudniony. Została przekazana załodze pogotowia ratunkowego i przetransportowano ją do szpitala – dodaje policjantka.

Jak twierdziła tonąca kobieta, w pewnym momencie zsunęła się ze skarpy i wpadła do Wisły. Nie była jednak w stanie podać konkretnego miejsca, w którym to się stało.

Sonda
Lubisz spędzać czas wolny nad Wisłą?