Chwile grozy pod Radomiem. Nożem sterroryzował ekspedientkę, później splądrował sklep!

i

Autor: Shutterstock Chwile grozy pod Radomiem. Nożem sterroryzował ekspedientkę, później splądrował sklep!

Horror

Chwile grozy pod Radomiem. Nożem sterroryzował ekspedientkę, później splądrował sklep!

2023-01-24 16:38

Do sklepu w podradomskiej miejscowości wtargnął mężczyzna w kominiarce. Nożem sterroryzował ekspedientkę i zażądał wydania pieniędzy. Gdy splądrował sklep, napadł na kolejny lokal. Na szczęście napastnik został zatrzymany. Najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Grozi mu jednak znacznie dłuższa odsiadka.

Napadł na sklepy pod Radomiem

Koszmar rozegrał się w minioną sobotę, 21 stycznia, na terenie podradomskiej gminy Kowala. Przerażona pracownica sklepu zawiadomiła policję o tym, że około 30-letni mężczyzna w kominiarce, z nożem w ręku, wszedł do sklepu i zażądał wydania pieniędzy. - Kobieta wytrąciła mu nóż z ręki i zdążyła ukryć się przed napastnikiem na zapleczu sklepu, skąd zawiadomiła służby - przekazał sierż. szt. Kamil Warda z radomskiej policji.

Gdy kobieta ukrywała się przed napastnikiem, ten splądrował sklep, ale nie znalazł interesujących go rzeczy. Wybiegł więc z lokalu i odjechał samochodem zaparkowanym w pobliżu. Swoje dalsze kroki skierował do sąsiedniego sklepu, gdzie również sterroryzował pracownicę. - W tym przypadku został spłoszony słysząc sygnały dźwiękowe nadjeżdżających radiowozów. Dzięki zdecydowanym działaniom radomskich funkcjonariuszy, zarówno sprawca, jak i jego kierowca zostali zatrzymani na terenie Wierzbicy - poinformował sierż. szt. Kamil Warda. - Żadna z pracownic nie odniosła obrażeń - zapewnił policjant.

Zarzuty za rozbój

Podejrzanym o napady na sklepy okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Drugi z mężczyzn, 22-latek, nie brał czynnego udziału w tym przestępstwie. - Został namówiony, aby zawieźć 31-latka, do sklepu, gdzie miał być umówiony z kolegą - wyjaśnił sierż. szt. Kamil Warda.

31-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju z użyciem noża. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają