Cios w nielegalny handel papierosami. Zabezpieczono prawie pół miliona sztuk papierosów!

i

Autor: POLICJA

Cios w nielegalny handel papierosami. Zabezpieczono prawie pół miliona sztuk papierosów!

2022-02-19 15:00

Stołeczni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, u których zabezpieczono prawie 500 tys. sztuk papierosów bez akcyzy! Oprócz samych papierosów, zabezpieczono również 30 kilogramów tytoniu. Wszyscy zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym. Na świat przez najbliższe kilka lat będą patrzeć przez więzienne kraty.

Policjanci z wydziału zajmującego się przestępstwami gospodarczymi obserwowali mężczyznę, który był podejrzany o wprowadzanie do obrotu ogromnej ilości papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej.

W trakcie swoich czynności policjanci zauważyli, jak podejrzany wsiada do samochodu osobowego i wraz z nieznajomym pasażerem kieruje się w stronę Wawra.

Tam doszło do spotkania z kierowcą busa, z którego mężczyźni w wieku od 43 do 50 lat przepakowali charakterystyczne pudełka do drugiego samochodu. Policjanci zareagowali natychmiast. Zatrzymali podejrzanych i przeszukali oba pojazdy – informuje Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Zatrzymano dilera narkotykowego. Był poszukiwany listem gończym

W trakcie przeszukiwania aut, mundurowi znaleźli 10 tekturowych pudełek, w których znajdowało się prawie 40 tys. papierosów. W busie takich pudełek było o wiele więcej! Łącznie policjanci znaleźli 400 tys. sztuk papierosów. Kolejne zostały zabezpieczone w miejscu zamieszkania obserwowanego 43-latka.

Policjanci ze stolicy zabezpieczyli łącznie 440 tys. sztuk papierosów i 30 kilogramów tytoniu w workach. Łączna suma z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła prawie pół miliona złotych!

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty oraz zostali objęci policyjnym dozorem. Może grozić im nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Sonda
Czy uważasz, że palenie papierosów jest ok?