Co musi się znaleźć na świątecznym stole? Zobacz potrawy na Wielkanoc 2019 w Warszawie! [LISTA]

2019-04-16 21:50

Są takie dania, bez których święta Wielkiej Nocy nie są takie same. Które potrawy powinny się znaleźć na wielkanocnym śniadaniu? Sprawdźcie!

Zbliża się Wielkanoc, a to oznacza wielkie przygotowania! Oprócz wiosennych porządków, warto zadbać o to, co znajdzie się na świątecznym stole. Które potrawy warto uwzględnić? Jak je przygotować? Podpowiadamy to w naszej galerii!

Czytaj także: Noc Konfesjonałów 2019. Gdzie wyspowiadać się przed Wielkanocą?

Wielkanoc z tradycjami

Mazowsze ma bardzo bogatą tradycję świąt Wielkiej Nocy. Jeśli chcemy, by nasze śniadanie było przyrządzone zgodnie ze zwyczajami obowiązującymi od setek lat, powinniśmy przygotować takie przysmaki jak baranek z cukru lub masła, babka szafranowa czy biały barszcz. Dobrym pomysłem będzie też szeroki wybór wędlin i serów, a przede wszystkim - jajka!

Nowoczesne święta

Oczywiście, znajdziemy też wiele przepisów na bardziej "nowatorskie" potrawy. W Warszawie od lat panuje moda na wszystko, co wegańskie, więc w ramach wegańskiej Wielkanocy możemy przyrządzić pasztet z soczewicy, hummus lub jajecznicę z tofu - tofucznicę. Kto woli przygotować coś tradycyjnego z nowoczesnym "twistem", na pewno zachwyci się pikantnym barszczem białym czy mazurkiem z masłem orzechowym.

Czytaj także: Kleszcze, myszy i żołędzie. Uwaga, nadchodzi borelioza!

Nie daj się okraść w Wielkanoc. Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE