Czerwonka Szlachecka. Zamordowali go dla spadku, gdy wybrał się na przejażdżkę. Sąd drastycznie obniża wyrok!

i

Autor: hans/cc0/Pixabay.com; leo2014/cc0/Pixabay.com Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce nie zgadza się z wyrokiem ws. dwóch mężczyzn, którzy zamordowali dla pokaźnego spadku kuzyna jednego z nich, zdj. ilustracyjne

Czerwonka Szlachecka. Zamordowali go dla spadku, gdy wybrał się na przejażdżkę. Sąd drastycznie obniżył karę!

2022-01-31 14:30

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce nie zgadza się z wyrokiem ws. dwóch mężczyzn, którzy zamordowali dla pokaźnego spadku kuzyna jednego z nich. Adrian C. i Piotr Ż. postanowili zaatakować ofiarę, gdy ta wybrała się na przejażdżkę rowerową. Drugi z napastników pojechał pod dom Błażeja C. audi, po czym potrącił mężczyznę, który uderzył jeszcze w drzewo.

Czerwonka Szlachecka. Zamordowali go dla spadku, gdy wybrał się na przejażdżkę. Sąd drastycznie obniża wyrok!

Jak informuje eostroleka.pl, Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zaskarżyła wyrok tamtejszego sądu w sprawie zbrodni z Czerwonki Szlacheckiej pod Makowem Mazowieckim. 24 lipca 2019 r. pod dom Błażeja C. podjechał osobowym audi Piotr Ż, który działał w zmowie z kuzynem ofiary Adrianem C. Gdy mieszkaniec Czerwonki Szlacheckiej wybrał się na rowerową przejażdżkę, Ż. celowo potrącił go samochodem, wskutek czego Błażej C. zjechał z drogi i uderzył w drzewo, odnosząc poważne obrażenia ciała - poszkodowany zmarł w szpitalu 3 sierpnia tego samego roku. O morderstwie wiedział jeszcze Szymon N., który pomagał zacierać ślady przestępstwa, ale przestępcy popełnili w trakcie kilka błędów, co zwróciło uwagę policji.

Pomysł zbrodni z Czerwonki Szlacheckiej wziął się stąd, że zadłużony Adrian C. był jedynym spadkobiercą pokaźnego majątku ofiary, a biorący udział w procederze Piotr Ż. chciał pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na swoją działalność gospodarczą. Pierwszy z mężczyzn został za to skazany na 15 lat więzienia, a drugi - 12 lat, choć prokuratura domagała się dla nich, odpowiednio, kary dożywocia i 25 lat pozbawienia wolności.

- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zaskarżyła wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce w sprawie przeciwko Piotrowi Ż. i innym - informuje eostroleka.pl.

Jak informuje eostroleka.pl, prokuratura zgodziła się za to z wyrokiem Sądu Okręgowego w Ostrołęce ws. trzeciego z oskarżonych - Szymona N. - który został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Odwołanie ws. dwóch pozostałych mężczyzn zostanie rozpatrzone w lutym przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Czytaj też: Rafał Romanowski za Łukasza Szumowskiego. Nowy poseł to miłośnik koni!

Czytaj też: Makabryczna śmierć 62-latka pod Lipskiem! Nie miał szans na przeżycie

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
34-letni Bartek zginął podczas policyjnej interwencji. Jego rodzice stawili się w szczecińskiej prokuraturze
Nasi Partnerzy polecają