Handel przed Halą Mirowską

i

Autor: WSS Społem Handel przed Halą Mirowską

Czy to KONIEC handlu kwiatami przed Halą Mirowską?

2017-03-07 18:18

Szykują się duże zmiany na placu Mirowskim. Ma być mniej miejsca na handel i parkingi, a więcej dla pieszych i rowerzystów. Czy namioty z kwiatami, jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów placu przed Halą Mirowską znikną całkowicie?

Jeszcze w tym roku urzędnicy mają ogłosić konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji zagospodarowania placu na nowo. Jak przekonuje Wojciech Wagner, zastępca dyrektora miejskiego biura architektury, przede wszystkim ma być uporządkowane parkowanie na i wokół placu. - Tam jest czasami ciężko przejść. Do tego samochody parkujące na chodniku i to trzeba jakoś wykluczyć i to jest bezdyskusyjne – mówi Wagner.

Co stanie się z symbolem tego miejsca, czyli stoiskami z kwiatami? Urzędnicy przekonują, że stoisk będzie mniej, jednak całkowicie nie zamierzają ich likwidować. Po tych zmianach więcej miejsca mają zyskać piesi. Powstanie również ścieżka rowerowa. Kiedy dokładnie plac przejdzie modernizację? Prace rozpoczną się nie wcześniej niż w przyszłym roku, kiedy będzie gotowy projekt budowlany.

Planowane zmiany obejmą także parking między Halą Gwardii a Pałacem Lubomirskich. Niezależnie od tego zmiany mają też dotknąć Halę Gwardii. Miasto chce, aby powstało tam targowisko.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE