P+R Żerań - podejście drugie

i

Autor: ZTM P+R Żerań - podejście drugie

Czy w końcu powstanie parking Park&Ride na Żeraniu? [AUDIO]

2019-04-16 11:28

To już drugie podejście Zarządu Transportu Miejskiego do tej inwestycji. Za pierwszym razem przeszkodziły wygórowane wymagania finansowe potencjalnego wykonawcy. Jak będzie tym razem?

ZTM ponownie szuka wykonawcy parkingu Park&Ride, który ma powstać niedaleko stacji PKP Żerań. - Za pierwszym razem nie udało się tego zrobić ze względów finansowych - mówi Tomasz Kunert z ZTM-u. - Niestety, oferta złożona przez jedynego wykonawcę znacznie przekraczała nasz budżet. Dlatego też to postępowanie zostało unieważnione i ogłosiliśmy przetarg powtórnie - tłumaczy.

Posłuchaj:

Czytaj także: Górczewska - zwężać czy nie? Jest petycja przeciwników [AUDIO]

Parking ma być zlokalizowany przy ulicy Marywilskiej. - Chcemy, aby było na nim ok. 220 miejsc parkingowych dla samochodów i ok. 110 miejsc do postawienia i przypięcia roweru. Oczywiście parking będzie działał w naszej sieci P+R, czyli aby z niego korzystać, konieczne będzie posiadanie długookresowego biletu warszawskiego transportu publicznego - mówi Tomasz Kunert.

Posłuchaj:

Czytaj także: Żołnierska szersza i szybsza

Według założeń ZTM parking Park&Ride na Żeraniu powinien być gotowy w przyszłym roku. Pytanie kluczowe: czy tym razem finanse będą odpowiednie i uda się znaleźć wykonawcę? 

Ewakuacja centrum handlowego Vitkac. Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany