Darmowe przejazdy ZTM dla Ukraińców w Warszawie. Szykują się duże zmiany, wydano pilny komunikat

2022-05-23 10:22
Pilny komunikat dla Ukraińców w Warszawie. Szykują się duże zmiany
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Pilny komunikat dla Ukraińców w Warszawie. Szykują się duże zmiany

Warszawski Transport Publiczny opublikował pilny komunikat dla Ukraińców przebywających w stolicy. Do tej pory osoby, które przyjechały do Polski po 24 lutego mogły bezpłatnie korzystać z transportu zbiorowego. Już niebawem ma się to skończyć i komunikacja miejska będzie płatna dla wszystkich obywateli Ukrainy. Od kiedy nastąpi zmiana?

Do kiedy przejazdy dla Ukraińców będą darmowe?

Warszawa w ramach pomocy dla uchodźców wojennych Warszawa wprowadziła 15 kwietnia darmowe przejazdy autobusami, tramwajami i metrem na terenie miasta w 1 i 2 strefie. Ulga dotyczyła wszystkich obywateli Ukrainy, który przyjechali do stolicy po 24 lutego, gdy rozpoczęła się Rosyjska inwazja na Ukrainę. W przypadku kontroli wystarczył dowód osobisty lub paszport oraz dokument poświadczający legalne przybycie do Polski 24 lutego lub później.

Ratusz określił wtedy okres, w jakim będzie obowiązywało zwolnienie z opłat za bilety. - Bezpłatne przejazdy obowiązują do 31 maja 2022 roku. - informował WTP. Teraz okres ten się kończy i od 1 czerwca wszyscy mieszkańcy będą musieli płacić za bilety. Zmiany zostały wprowadzone rozporządzeniem prezydenta Rafała Trzaskowskiego o obowiązywały od 26 lutego.

Uchodźcy wracają do Ukrainy. Tłum podróżnych na Dworcu Zachodnim

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy w Warszawie

W Warszawie w dalszym ciągu funkcjonują placówki pomocowe dla uchodźców z Ukrainy. Jedna z nich, to Centrum Pomocy Uchodźcom znajdujące się na parterze biurowca przy ul. Towarowej 25a. Jest czynne codziennie w godz. 8-17.

Sonda
Kto twoim zdaniem najlepiej sprawdził w czasie wojny z Ukrainą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE