Ukrainka została pobita w tramwaju. „Krzyczał, że wszyscy Ukraińcy powinni umrzeć”

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Ukrainka została pobita w tramwaju. „Krzyczał, że wszyscy Ukraińcy powinni umrzeć”

Ukrainka została pobita w tramwaju. „Krzyczał, że wszyscy Ukraińcy powinni umrzeć”

2022-04-10 15:39

Wstrząsająca relacja z pobicia w warszawskim tramwaju. Jak opisuje Ewa Z., jej ukraińska znajoma została ofiarą agresji przypadkowego, około 60-letniego mężczyzny. Kobieta nie podróżowała sama, u jej boku stał 9-latek, a sama kobieta jest w ciąży. Jak relacjonuje Ewa, agresor wykrzykiwał ksenofobiczne hasła, a swoją siłą doprowadził kobietę do nieprzytomności.

Całe zdarzenie jako pierwsza opisała Ewa, znajoma pobitej Ukrainki. Do zdarzenia miało dojść w sobotę (9 kwietnia) w godzinach wieczornych. - Koleżanka z Ukrainy, z 9-latkiem, co gorsza sama w ciąży, została pobita przez jakiegoś kulturalnie wyglądającego pana koło 60. Krzyczał, że wszyscy Ukraińcy powinni umrzeć. Popchnął ją tak, że uderzyła głową i straciła przytomność - opisuje Ewa. Zmartwiona koleżanka postanowiła opublikować post na Facebooku, aby jak sama mówi „sprawa nie rozeszła się po kościach”. - Ta dziewczyna chce teraz wracać do Dniepra, gdzie pod bombami czuje się bezpieczniej niż w naszym kochanym przyjaznym mieście - pisze Ewa.

- Dziewczyna zadzwoniła na pogotowie, ale dyżurna odłożyła słuchawkę mówiąc, żeby nie mówiła po ukraińsku. Słabo? Wolałabym tego nie pisać - relacjonuje. Zainterweniował Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwai Warszawskich. - Okropna historia! To bulwersujące. Jestem rzecznikiem Tramwajów Warszawskich. Materiał z monitoringu jest przechowywany przez nas w czasie do 30 dni i zawsze wydajemy go policji, gdy ta prowadzi postępowanie w takiej sprawie. Ale żeby wyjaśnianie tej bulwersującej sprawy poszło szybciej, to bardzo proszę o więcej szczegółów - linia, kiedy to się stało, okolica, ewentualnie rodzaj wagonu (niskopodłogowy/wysokopodłogowy) - napisał Maciej Dutkiewicz w odpowiedzi na post Ewy. Do sprawy wrócimy.

Ukradli telefon i grozili pobiciem. Rozpoznajesz ich?
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem napadu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany