sąsiedzi

i

Autor: dombezpieczny.com sąsiedzi

Poznaj sąsiada! Dobry sąsiad ochroni Twoje mieszkanie [AUDIO]

2018-05-23 19:10

Stołecznych policjantów o próbie włamania do mieszkań wiele razy informowali inni lokatorzy.

Przeciwwłamaniowe okna i drzwi, monitoring, grupy ochroniarskie – to wszystko ma wpływ na bezpieczeństwo naszych domów. Przy tym jednak nie można pomijać naszych sąsiadów. To naprawdę skuteczne "straszaki". To w końcu sąsiad ostrzeże przed niebezpieczeństwem, pomoże podczas naszej nieobecności i zainterweniuje w przypadku próby włamania do naszego mieszkania. 29 maja obchodzimy Europejski Dzień Sąsiada.

- Czujny sąsiad to skarb! Policjantom wiele razu udało się udaremnić próby włamania do mieszkań, co było możliwe dzięki błyskawicznej reakcji sąsiadów, którzy zauważyli podejrzane osoby lub usłyszeli dziwne hałasy zza ściany- mówi Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

-To namacalne dowody na to, że dobre relacje sąsiedzkie mają realny wpływ na bezpieczeństwo domów i domowników. Zintegrowana społeczność lokalna może szybko wykryć intruza, zwrócić uwagę na podejrzane zachowania i zaopiekować się mieszkaniem, którego właściciele wyjechali na wakacje- dodaje Karol Klos z programu Dom Bezpieczny.

>>> Zaginął Sebastian Szweda! Policja prosi o pomoc!

Według raportów w Warszawie blisko 80 procent mieszkańców jest zadowolonych z sąsiedztwa w swoim miejscu zamieszkania. Tyle samo osób zna swoich sąsiadów, a 60 procent utrzymuje z sąsiadami kontakty towarzyskie. Ponad połowa mieszkańców stolicy ufa im na tyle, aby przekazać im klucze do mieszkania na czas wyjazdu.

Więcej o relacjach sąsiedzkich w Warszawie w materiale naszej reporterki:

Czytaj też: Mogą mieć związek ze strzelaniną w Ząbkach! Zatrzymano dwie osoby, zabezpieczono broń [ZDJĘCIA]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają