Dostawczak zdruzgotał tramwaj w tunelu W-Z. Ranny motorniczy

2021-07-26 18:15
Zderzenie z tramwajem na trasie W-Z
Autor: TADEUSZ MRÓZ Zderzenie z tramwajem na trasie W-Z

Samochód dostawczy zdruzgotał tramwaj linii 4. Do zderzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w al. Solidarności na wysokości Placu Zamkowego. Poszkodowany został motorniczy, który miał rany po szkle z rozbitej szyby tramwaju. Zderzenie pojazdów spowodowało utrudnienia dla podróżujących komunikacją miejską. Przez około pół godziny składy nie kursowały w kierunku Pragi-Północ.

To było koszmarnie wyglądające zderzenie. Kierowca dostawczaka z impetem wjechał w bok tramwaju linii 4. Na drogę posypały się kawałki szkła i karoserii obydwu pojazdów. Tramwaj był mocno uszkodzony i nie nadawał się do dalszej jazdy.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce około godz. 15:40 w tunelu trasy W-Z. W zderzeniu ucierpiał motorniczy składu. Jak przekazał portal TVN Warszawa, mężczyznę raniły odłamki szkła z kabiny. Obrażenia nie były jednak na tyle poważne, by konieczny był pobyt w szpitalu.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy przebadali kierowcę samochodu dostawczego oraz motorniczego na obecność alkoholu. - Byli trzeźwi - przekazała w rozmowie z "Super Expressem" Monika Nawrat z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zderzenie spowodowało duże utrudnienia dla osób podróżujących transportem publicznym. Przez około pół godziny składy linii 4, 13, 20, 23 oraz 26 były kierowane na trasy objazdowe prowadzące przez most Gdański.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE