Senior

i

Autor: sabinevanerp/ pixabay.com

Dramat emerytów. Na jedzenie mogą wydać... 2 złote dziennie. Waloryzacja nie pomaga?

2020-11-09 14:29

Waloryzacja emerytur ma nastąpić w 2021 roku. Według zapowiedzi rządu seniorzy mogą liczyć na podwyżki nie mniejsze niż 50 zł. Czy waloryzacja pomoże w godnym przeżyciu starości? Gazeta Wyborcza poinformowała o dramatycznej sytuacji najstarszych mieszkańców Warszawy. Na jedzenie zostają im grosze!

Waloryzacja emerytur może nie być wystarczająca. Epidemia sprawiła, że sytuacja emerytów stała się niezwykle trudna. W Warszawie opieką otacza ich inicjatywa Senior w Koronie. Wolontariusz robią zakup osobom starszym, dowożą obiady czy prowadzą zbiórki. Nie są w stanie pomóc jednak wszystkim potrzebującym. Obecnie pod opieką znajduje się około 70 seniorów. Sytuacja niektórych z nich jest dramatyczna.  "Jedna seniorka nie pobiera żadnych świadczeń, innej po opłaceniu rachunków zostaje na życie 170 zł miesięcznie, jeszcze inna może sobie pozwolić na zakupy za… 2 zł dziennie." - czytamy na wybiorcza.pl. Waloryzacja emerytury o 50 zł. może nie zmienić zbyt wiele. 

Emerytury OBNIŻONE! Sprawdź, ile MNIEJ dostają emeryci! Kryzys w Polsce

O pomoc został poproszony stołeczny ratusz. Maciej Słupski z Seniora w Koronie mówi dla wyborczej.pl, że nie chodzi o pomoc materialną. Wolontariusze mają często problemy z zostawieniem auta w strefie płatnego parkowania, gdy dowożą seniorom posiłki i potrzebne artykuły. Poproszono więc miasto o wydanie specjalnych identyfikatorów, które rozwiążą ten problem. Ponadto inicjatywa sugeruje, że seniorów mógłby odwiedzać lekarz. Do tej pory urząd miasta zdecydował się przekazać Seniorowi w Koronie środki higieniczne i dezynfekujące. Ponadto na Mokotowie wydzielony zostanie magazyn do składowania paczek. 

Dramat ratowników medycznych. Ratowali życie, a w międzyczasie ich okradli

Waloryzacja rent i emerytur 2021

Jaka waloryzacja emerytur i rent czeka nas w 2021 roku? Według najnowszych informacji, wszystko wskazuje na to, że emerytów i rencistów czeka gigantyczna waloryzacja według nowego, wyższego wskaźnika. Emerytury mogą wzrosnąć jeszcze bardziej niż przewidywał to rząd i mogą zostać podwyższone o ponad 4 procent. Sprawdź w tabeli waloryzacyjnej, ile zyskasz na przeliczeniu emerytur w 2021 roku.

GIGANTYCZNA WALORYZACJA emerytur 2021. Nowy wskaźnik. Sprawdź, ile zyskasz! [TABELA]

Nowe zasady waloryzacji 2021! Ile otrzymają najbiedniejsi emeryci? Wiemy!