Rozbudowa lotniska w Modlinie znowu zablokowana!

i

Autor: pl.wikipedia.org/Markus Winkler 2011 Rozbudowa lotniska w Modlinie znowu zablokowana!

DRAMAT w Modlinie: Lotnisko BANKRUTUJE, tysiące ludzi może wylecieć na bruk!

2020-04-21 14:32

Sytuacja podwarszawskiego lotniska w Modlinie jest dramatyczna: nie działa już ponad miesiąc. Oznacza to, że nie przynosi żadnych zysków, ale wciąż ponosi koszty utrzymania. Może utracić płynność finansową, a jeśli upadnie, pracę stracą tysiące ludzi!

Lotnisko w Modlinie, podobnie jak większość lotnisk w Polsce nie działa od 15 marca. Nie przynosi żadnych zysków, jednak wciąż musi ponosić koszty utrzymania infrastruktury, które wynoszą ok. 5 mln zł miesięcznie. Nic dziwnego, że znajduje się w dramatycznej sytuacji i może stracić płynność finansową. Jeśli się tak stanie, bez pracy zostaną tysiące ludzi! I nie chodzi tylko o bezpośrednich pracowników lotniska, ale przede wszystkim o tych, którzy swoje przedsiębiorstwa i swoją przyszłość związali z jego funkcjonowaniem: kierowcy, przewoźnicy, hotelarze, restauratorzy czy właściciele parkingów. Część z nich już musiała zawiesić swoją działalność, czego najlepszym przykładem firma ModlinBus. 

Czy grozi nam ogromna fala pożarów wokół Warszawy? Jest baaaardzo groźnie!

Konieczne jest więc dofinansowanie, które zapewni przetrwanie do czasu, kiedy niebo i granice ponownie zostaną otwarte, a lotnisko zacznie zarabiać. Tymczasem okazało się, że Modlin nie znalazł się na liście ośmiu lotnisk, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. To zadziwiające tym bardziej, że w minionym roku obsłużył 3.1 mln. pasażerów lokując się na 6 miejscu w kraju!

Złodzieje wpadli w policyjną pułapkę! Zablokowany most i odzyskane samochody! Zobacz wideo!

Na tę sytuację natychmiast zareagowali radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: - Wzywamy rząd PiS do umieszczenia lotniska w Modlinie na liście portów lotniczych, które uzyskają wsparcie finansowe. Lotnisko w Modlinie to nie tylko pracownicy, ale również tysiące podmiotów gospodarczych tworzących lokalną gospodarkę - apeluje radny Krzysztof Strzałkowski (KO). - Rząd powinien zadbać o lokalne miejsca pracy i przedsiębiorców, gdyż w rejonie Modlina i w powiecie nowodworskim nie ma ich dużo. Lotnisko w Modlinie oznacza rozwój gospodarczy dla tego obszaru, który zostanie zniszczony złymi decyzjami o braku doinwestowania i rządowego wsparcia - wtóruje mu koleżanka klubowa, Anna Brzezińska.

Autobusy i taksówki razem? Zaskakujący plan Trzaskowskiego!

Trudno nie przyznać temu racji, tym bardziej, że to nie pierwsze działania wskazujące, że rząd dąży do marginalizacji, a w konsekwencji likwidacji lotniska w Modlinie. Samorząd województwa mazowieckiego sam chce dofinansować lotnisko w Modlinie - to pozwoliłoby mu przetrwać, a co za tym idzie dałoby też nadzieję wspomnianym już tysiącom ludzi zawodowo związanym z lotniskiem w ten lub inny sposób. Jednak ta inicjatywa, wciąż napotyka na opór pozostałych współwłaścicieli - Agencji Mienia Wojskowego oraz Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" - którzy nie chcą wyrazić zgody.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

W tle jest lotnisko w Radomiu, które wg rządu ma być zamiast Modlina lotniskiem uzupełniającym dla Okęcia oraz budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. A ponieważ AMW oraz PP "Porty Lotnicze" są instytucjami rządowymi, wspierają właśnie te kierunki działania. Dlatego już wcześniej blokowały np. plany rozbudowy Modlina. Czy to oznacza wyrok śmierci dla lotniska oraz niedaleką perspektywę fali bankructw i bezrobocia w rejonie Nowego Dworu Mazowieckiego?

Rodzinne uczucia wyrażał wyzwiskami, groźbami i biciem!

Super Raport 21 IV (goście: Budka, Grzesiowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają