Pożar w Tarczynie, budynek gospodarczy płonął jak pochodnia

i

Autor: WPI

Dramat w Tarczynie, budynek płonął na oczach rodziny. Wielka akcja straży pożarnej

2021-12-08 13:10

Dramat w Tarczynie, rodzina niemal straciła swój dom! We wtorek, 7 grudnia wieczorem niebo przy ul. Żytniej rozświetliła nagle łuna pożaru. Zapalił się budynek gospodarczy przylegający do domu jednorodzinnego. Przerażeni domownicy wezwali straż pożarną. Ich dom w każdej chwili mógł zmienić się w stertę popiołu.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godzinie 20. - Rodzina, która zgłosiła pożar najpierw poinformowała nas, że pali się budynek mieszkalny. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pożar obejmuje jedynie budynek gospodarczy przylegający do mieszkalnego – powiedział mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Istniała jednak realna groźba, że płomienie za chwile obejmą także dom jednorodzinny.

Po chwili od zgłoszenia pożaru na miejscu pojawiło się 7 zastępów straży pożarnej. Strażacy natychmiast ruszyli do walki z żywiołem. Na miejsce przyjechało aż 7 zastępów straży pożarnej. Do godziny 21:30 sytuacja była już opanowana. - Akcja trwała półtorej godziny. Strażacy sprawdzili poddasze domu jednorodzinnego, który przylegał do płonącego obiektu. Mieszkańcy składowali tam rożne rzeczy, trzeba było upewnić się, że pożar nie przeniósł się na strych - powiedział mł. bryg Darmofalski.

Dramat w Tarczynie, rodzina niemal straciła swój dom

Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się także ocalić dom przerażonej rodziny.

Ogromny pożar na Bródnie, samochód płonął jak pochodnia
Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Nasi Partnerzy polecają