Dramatyczna akcja ratunkowa. Napisała byłemu partnerowi, że chce się zabić. 36-letka uciekła do lasu

i

Autor: PEXELS.COM Dramatyczna akcja ratunkowa. Napisała byłemu partnerowi, że chce się zabić. 36-letka uciekła do lasu

LICZYŁA SIĘ KAŻDA SEKUNDA

Dramatyczna akcja ratunkowa. Napisała byłemu partnerowi, że chce się zabić. 36-latka uciekła do lasu

2023-04-06 19:34

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 2 kwietnia. Cała gostynińska komenda została postawiona na równe nogi. Zgłoszenie, które otrzymali funkcjonariusze, dotyczyło 36-latki. Kobieta napisała byłemu partnerowi, że chce się zabić. Rozpoczęła się walka z czasem i poszukiwania, które trwały godzinami.

Gostynin. Poszukiwania 36-latki, która chciała targnąć się na własne życie

Dramat rozegrał się wieczorem w niedzielę, 2 kwietnia. Policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące kobiety, która powiedziała byłemu partnerowi, że chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze zareagowali natychmiastowo. W okolice miejsca zamieszkania 36-latni wysłano patrole. – Pod wskazanym adresie policjanci w rozmowie z domownikiem ustalili, że 36-latka wyjechała z domu około 1,5 godziny temu lecz nie wie, gdzie teraz może przebywać. Domownik przekazał policjantom, że kobieta porusza się oplem oraz podał numery tablicy rejestracyjnej – opowiada mł. asp. Paweł Klimek.

Mundurowi próbowali połączyć się z kobietą, jednak jej telefon milczał.

Po kilkudziesięciu minutach poszukiwać, służby wpadły na pierwszy trop. W środku lasu odnaleziono samochód poszukiwanej. Pojazd był pusty, a silnik zimny. Funkcjonariusze wiedzieli, że sytuacja robi się coraz poważniejsza i liczy się każda sekunda.

Przeszukanie terenu nic nie dało. Kobieta rozpłynęła się w powietrzu

Zastępca dyżurnego, pomimo włączania się poczty głosowej na telefonie kobiety, postanowił zostawić jej wiadomość głosową w treści, której przedstawił się i poprosił 36-latkę o nawiązanie kontakt z rodziną lub policją, gdyż wszyscy są zaniepokojeni sytuacją, w której znajduje się kobieta – mówi dalej policjant z Gostynina.

Wreszcie po niecałej godziny na telefon dyżurnego zadzwoniła poszukiwana 36-latka. Oznajmiła, że przebywa u siostry i nic jej nie jest. Mimo wszystko policjanci próbowali poprosić kobietę o adres zamieszkania jej rodziny. Chcieli sprawdzić i potwierdzić słowa poszukiwanej.

36-latka nie chciał podać adresu siostry, funkcjonariusz zaczął prowadzić rozmowę. Po kilkuminutowej rozmowie telefon został przekazany siostrze 36-latki, która oświadczyła, że przebywają na terenie gminy Gąbin. Świadomy ciągłego zagrożenia funkcjonariusz powiadomi o wszystkim dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, który wysłał na miejsce policjantów z KP w Gąbinie. Policjanci na miejsce potwierdzili fakt przebywania tam 36-latki. Kobiecie na miejscu została udzielona pomoc medyczna. Jej zdrowiu i życiu nic już nie zagraża – podsumował policjant.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Nasi Partnerzy polecają