Dramatyczna akcja ratunkowa przy rondzie Wiatraczna. Na ziemi leżała 40-latka. Kobieta nie oddychała!

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Dramatyczna akcja ratunkowa przy rondzie Wiatraczna. Na ziemi leżała 40-latka. Kobieta nie oddychała!

WALKA O ŻYCIE

Dramatyczna akcja ratunkowa przy rondzie Wiatraczna. Na ziemi leżała 40-latka. Kobieta nie oddychała!

2023-03-30 12:55

Horror przy rondzie Wiatraczna! W środę, 29 marca, około 22:40, strażnicy miejscy zjeżdżali do bazy po zakończonej służbie. W pewnym momencie zauważyli dwie osoby wołające o pomoc. Natychmiast się zatrzymali. Jak się okazało, na skwerku leżała kobieta. 40-latka nie oddychała i nie miała wyczuwalnego pulsu. Zaczęła się walka o życie…

Warszawa, Praga-południe. Walka o życie 40-letniej kobiety

Funkcjonariusze wracali po służbie do bazy. Nagle, zauważyli dwie osoby, które wołały o pomoc i machały w kierunku strażników. – Dwoje ludzi poinformowało strażników, że na pobliskim skwerze znajduje się osoba potrzebująca pomocy, a sami nie potrafią się jej udzielić. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji. W panujących ciemnościach zauważyli kobietę, która nie reagowała na zewnętrzne bodźce – przekazał Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej.

Kobieta leżąca na ziemi, nie oddychała, strażnicy nie wyczuli również jej pulsu! Błyskawicznie zaczęła się walka o jej życie. Przystąpiono do resuscytacji oraz wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że kobieta delikatnie się poruszyła. Jej czynności życiowe powróciły.

W tracie oczekiwania na przyjazd ratowników strażnicy ułożyli poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz okryli kocem termicznym, a do czasu przejęcia przez załogę karetki, monitorowali stan jej zdrowia. Ratownicy pogotowia, kontynuując niezbędne czynności medyczne, przetransportowali kobietę do pobliskiego szpitala – dodał strażnik miejski.

Sonda
Czy byłeś kiedyś w sytuacji, że musiałeś kogoś ratować próbując go reanimować?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany