Zobacz film

Dramatyczny incydent w autobusie miejskim. Kierowca rzucił się na pomoc krwawiącej kobiecie

2023-07-27 8:46

Kierowca uratował pasażerkę komunikacji miejskiej w Warszawie. „Ogromny szacunek dla pana kierowcy”, „gratuluję kierowcy szybkiej reakcji”, „dobrych ludzi nie brakuje, tylko się ukrywają” – to tylko kilka komentarzy, które pojawiły się pod filmem ze zdarzenia, które w mediach społecznościowych udostępniło warszawskie MZA. Na minutowym materiale widać, jak do autobusu wsiada kobieta i zaczyna mocno krwawić z nogi. Na pomoc seniorce rzucił się kierujący pojazdem.

Warszawa. Kierowca rzucił się na pomoc kobiecie. „Zawsze mam ze sobą apteczkę”

Sytuacja miała miejsce w autobusie miejskim linii 116. W pewnym momencie wsiadła do niego starsza kobieta. Rozejrzała się po wnętrzu pojazdu, znalazła wolne miejsce, na którym chwilę później usiadła. Nie minęło kilka sekund, z jej nogi pociekła struga krwi. Kierujący zauważył to, co się dzieje w autobusie przez wsteczne lusterko. Złapał za apteczkę i pobiegł ratować życie kobiecie.

Wskutek pękniętego żylaka doznała krwotoku. Nasz pracownik zareagował szybko i sprawnie, zakładając opatrunek uciskowy. Wezwał również służby i z niezwykłą empatią uspokajał pasażerkę do przyjazdu medyków – napisały w mediach społecznościowych „Miejskie Zakłady Autobusowe”.

Zawsze mam ze sobą apteczkę” – skomentował po akcji ratunkowej pan Artur, który tego dnia usiadł za kółkiem autobusu.

Mieszkańcy nie mogli powstrzymać się od pozytywnych komentarzy. Pod filmem, który udostępniła spółka, pojawiło się kilkaset komentarzy.

Brawo ten Pan! I zdrowia dla pasażerki! – napisał Łukasz.

Smutna sytuacja niestety, ale gratulacje kierowcy jego reakcji, brawo – zaznaczył Przemysław.

Widać jaka znieczulica wokół ludzi. Nieliczni, których jest garstka, reagują w mig, by pomóc. Brawo za pierwszą pomoc dla kierowcy – powiedziała Justyna.

Miło czytać takie wiadomości. Ogromny szacunek dla pana kierowcy – napisał Adam.

Wielki szacunek i uznanie dla pana kierowcy, oby więcej takich ludzi – skomentowała Anna.

Moje gratulacje i wielki szacunek dla pana kierowcy, za szybką reakcję i pomoc udzieloną pasażerce – napisała Zofia.

Brawo i każdy z nas powinien w sytuacji, gdzie potrzebna pomóc tak reagować. Cieszę się, że są jeszcze takie osoby, jak ten pan – dodała Małgorzata.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Listen on Spreaker.