Uwaga kierowcy! Dużo zmian

Drogowcy otwierają węzeł w Zakręcie. To kolejny nowy odcinek trasy S17

2022-12-20 10:44

Rozpoczynamy wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na S17 Warszawa Wschód (Zakręt) - Lubelska - zapowiedziała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Dodała, że w pierwszej kolejności kierowcom udostępniony zostanie przejazd na wprost dk 92 pod węzłem Warszawa Wschód, a następnie kierowcy wjadą na jezdnię S17 w kierunku Lublina, a później w kierunku Warszawy.

Drogowcy otwierają węzeł S17 w Zakręcie

Rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że w miniony weekend rozpoczęło się odśnieżanie i odladzanie wyłączonych z ruchu części węzła Lubelska oraz odcinka S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Warszawa Wschód. "We wtorek wykonawca planuje udostępnić do ruchu część węzła Warszawa Wschód. Kierowcy przejadą nowym przebiegiem drogi krajowej 92, na poziomie -1" - zaznaczyła Małgorzata Tarnowska.

"W środę, 21 grudnia oddane zostaną do ruchu: jezdnia S17 relacji Warszawa - Lublin oraz Mińsk Mazowiecki - Lublin. Natomiast w czwartek, 22 grudnia, udostępniona będzie jezdnia S17 na kierunku Lublin - Warszawa oraz dwa pasy na łącznicy węzła Lubelska, z S2 Południową Obwodnicą Warszawy od stolicy w stronę Lublina. Zlikwidowana zostanie również obecna czasowa organizacja ruchu w obrębie węzła Lubelska" - podkreśliła.

Czasowo zamknięta łącznica z autostradą A2

Według zapowiedzi GDDKiA czasowo zamknięta zostanie łącznica prowadząca ruch z autostrady A2 od strony Terespola na S17 w kierunku Lublina. "Dla pojazdów jadących w tym kierunku będzie obowiązywał objazd przez węzeł Warszawa Wschód. Takie rozwiązanie umożliwi bezpieczne poprowadzenie dwóch pasów na łącznicy z S2 w kierunku Lublina" - wyjaśniła.

"Przypomnijmy, że pod koniec października wprowadziliśmy dwa pasy ruchu na łącznicy węzła prowadzącej z S17 od strony Lublina na S2 POW do Warszawy" - przypomniała.

Wskazała, że przetarg na opracowanie docelowego projektu stałej organizacji ruchu na węźle Lubelska został unieważniony. "Wpłynęła tylko jedna oferta, która ponad dwukrotnie przekroczyła budżet zamawiającego. Nowe postępowanie planujemy ogłosić na początku 2023 roku" - wyjawiła.

"Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie opracowanie analiz i prognoz ruchu, a także budowa m.in. przewiązki, która umożliwi przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 Terespol - S17 Lublin. Powstanie ona pomiędzy jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą, a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina, na wysokości łącznicy zjazdowej z S2 na S17" - tłumaczyła.

To nie koniec prac. Kierowcy noga z gazu!

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA podkreśliła przy tym, że otwarcie dla kierowców trasy głównej S17 nie oznacza zakończenia wszystkich robót. "Będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h. Wykonawca będzie jeszcze prowadził pozostałe do realizacji prace" - zapowiedziała.

Nieprawidłowy stan nawierzchni

"W ramach prowadzonych przeglądów i odbiorów zarówno GDDKiA, jak i inżynier kontraktu stwierdzili nieprawidłowy stan nawierzchni. Wykonawca usunął usterki i ma przedstawić ekspertyzę przyczyny ich powstania, co pozwoli podjąć decyzję o dalszych działaniach. Zabezpieczyliśmy dodatkową gwarancję, którą przedłożył wykonawca" - powiedziała.

Docelowo będzie zawrotka

"Po zakończeniu prac, dokonaniu odbiorów i uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie, wprowadzimy drugi i ostatni etap zmian w organizacji ruchu. Udostępnimy docelowy przekrój drogi ekspresowej i zawrotkę na końcu S17, dzięki któremu będzie można na końcu zrealizowanego odcinka S17 zjechać łącznicą w kierunku Warszawy. Prace są uzależnione od warunków atmosferycznych i uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie" - dodała Małgorzata Tarnowska.

Ostatni etap prac na S17 w miejscowości Zakręt. Estakady robią wrażenie
Sonda
Czy remonty dróg w Warszawie są potrzebne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany