Ekologiczna mapa Warszawy. To tu kupisz odpowiedzialnie

2021-10-13 15:10
Ekologiczna mapa Warszawy. To tu kupisz odpowiedzialnie
Autor: WOJCIECH ARTYNIEW / SUPER EXPRESS (2), GOOGLE MAPS Ekologiczna mapa Warszawy. To tu kupisz odpowiedzialnie

W Warszawie powstaje pierwsza mapa zbierająca firmy, które działają na rzecz naturalnego środowiska. Akcja pod nazwą „TworzyMY warszawską mapę eko firm i instytucji” rozpoczęła się kilka dni temu, a obecnie znajduje się na niej 8 firm. Jest m.in. sklep produktów spożywczych oraz kosmetyków gdzie nie znajdziemy ani grama plastiku.

Obecnie organizatorzy zbierają kolejne działalności, jak sami mówią „akcja skierowana jest do firm oraz instytucji, niezależnie od wielkości oraz branży”. Aby dodać się do listy wystarczy wypełnić formularz, w którym opisze się jak firma działa na rzecz ochrony środowiska. Mapa dostępna jest w internecie pod adresem eon.innogy.pl/tworzymyekomape. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2021 roku.

Jak zgłosić firmę lub instytucję?

Wystarczy wejść na dedykowaną projektowi stronę www i wypełnić formularz. W dokumencie należy opowiedzieć o ekoinicjatywie, którą wdrożyła organizacja. Wysyła go reprezentant danej firmy lub instytucji. Można przesłać tylko jedno zgłoszenie dla jednej lokalizacji, ale opisać w nim wiele aktywności, niezależnie od skali przedsięwzięcia. Po pozytywnej weryfikacji podmiot zostanie dodany do mapy ekoinicjatorów. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2021 roku. Dodatkowe pytania można zadawać pisząc na adres podany na stronie projektu.

Na mapie zostaną oznaczone miejsca, w których przykładowo:

- wykorzystuje się energię z odnawialnych źródeł, - dba o efektywne zarządzanie zużyciem energii, - stosuje się materiały i produkty pochodzące z recyklingu, - ogranicza się zużycie papieru i materiałów nienadających się do recyklingu, - zazielenia się przestrzeń.

Sonda
Czy chętniej kupisz produkt od firmy utrzymującej ekologiczne standardy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE