Fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana. Zabezpieczono prawie 80 tys. sztuk

i

Autor: POLICJA Fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana. Zabezpieczono prawie 80 tys. sztuk

Fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana. Zabezpieczono prawie 80 tys. sztuk

2022-05-27 18:57

Zabezpieczono 645 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 80 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariuszom udało się zlikwidować nielegalną fabrykę na terenie Legionowa. Szajka oszustów składała się z czterech osób. Wszyscy na długie lata trafią do więzienia. Warto było?

Funkcjonariusze z Legionowa zlikwidowali nielegalną fabryką papierosów. Policjanci namierzyli najpierw posesję, gdzie miała znajdować się papierosowa dziupla, a następnie zorganizowano zasadzkę. Podczas akcji, zatrzymano dwóch mężczyzn, 62- i 41-latka oraz dwie kobiety w wieku 45-lat.

Policjanci dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne. Nie mogli się nadziwić, bowiem w lokalu ujrzeli pełną linię produkcyjną. Na miejscu znaleziono 55 tysięcy sztuk gotowych papierosów, które czekały na kupców oraz 645 kg krajanki tytoniowej. To jednak nie wszystko, bowiem mundurowi przeszukali również pojazd, który był własnością 41-latka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa: Zlikwidowane trzy nielegalne kasyna. Akcja mazowieckiej skarbówki [GALERIA]

– Tam, funkcjonariusze zabezpieczyli gotowe wyroby tytoniowe w ilości 22 000 sztuk papierosów. Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do legionowskiej komendy, zaś kontrabanda trafiła do policyjnego magazynu – przekazała podkom. Justyna Stopińska z legionowskiej policji.

Policjanci zgromadzili gigantyczny materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie podejrzanym kilku zarzutów. Zatrzymani odpowiedzą za przechowywanie wyrobów tytoniowych, za produkcję kontrabandy oraz uchylanie się od podatku akcyzowego.

Wszyscy zatrzymani otrzymali dozór policyjny.

Warto również wspomnieć, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków oszacowano na niemalże 650 tysięcy złotych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawa. W domu trzymali narkotyki i nielegalny towar, który lądował na aukcjach internetowych!

Policjanci rozbili gang i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów
Sonda
Palisz papierosy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki